Září nám začíná a my všichni doufáme, že bude ve znamení klidu a návratu do vytouženého normálu. Čeká nás školní rok, obyčejné povinnosti i jedno z nejkrásnějších období – podzim.

 

Učitel, sympaťák a oblíbenec v jedné osobě?

Zjistili jsme, že je to možné. Představujeme vám Daniela Pražáka z Prahy, který má učitelství jako svůj koníček. A na jeho výuce i žácích je to vidět. Jeho snem je, aby se školy staly místem, kam s nadšením chodí jak žáci, tak učitelé.

 

Rady a tipy

Začala škola a v té spoustě úkolů a povinností je snadné na něco zapomenout. Nebo si nechat práci nahromadit a pak nestíhat. Pro ty z vás, které potřebují řád, jinak končí ve čtvrtletí a pololetí zavalené nedotaženými úkoly, přinášíme pár tipů, jak si zorganizovat čas a zvládnout tenhle školní rok se ctí.

 

Víra a život

Nedělní ráno. Do začátku mše svaté zbývá několik minut. Stíháte nebo ne? Usedáte do lavice a hlavou vám běží řada myšlenek? Po prvním tónu varhan si teprve uvědomujete, že začíná bohoslužba… Ale nemusí to tak být. Od září pro vás chystáme rady a tipy, jak se na na mši svatou připravit, jak ji prožít, proč je důležitá a jak ji lépe prožívat.

 

Výzva vděčnosti

Existuje spousta věcí, za které můžeme být v životě vděční. Mnohdy to jsou takové maličkosti, že si téměř neuvědomujeme, jak skvělé věci to ve skutečnosti jsou. Občas totiž máme tendenci vidět to špatné, nepovedené... Proto jsme pro vás na září nachystali výzvu vděčnosti. Každý den si najděte chvilku a vyplňte jednu věc, za kterou stojí být vděčný.

 

Cestování

Víme, že končí léto, ale cestování rozhodně končit nemusí. Sedmého dne tohoto měsíce totiž slavíme Den otevřených dveří památek České republiky a na dvacátého sedmého připadá Světový den cestovního ruchu. Nezbývá, než zabalit sváču a vyrazit na výlet. Naše země překypuje doslova pohádkovými hrady a zámky. Pojďme se vypravit do míst, kde se natáčely některé z nejznámějších českých pohádek. Navštivte místa, kde se točila pohádka Tři oříšky pro Popelku, S čerty nejsou žerty, nebo třeba Princezna a půl království.

 

V zářijovém čísle se dočkáte zábavy, zajímavostí, soutěží, cvičení, osobních svědectví a nesmí chybět fotoromán. :-)