UNITED CITY je název konceptu, který pro letošní rok představili organizátoři festivalu UNITED. Namísto dvou dnů a jednoho večera na jednom místě se uskuteční tři jednodenní akce v různých městech. První zastávkou bude západočeská Plzeň. Následující den se dění přesune do Litomyšle. Poslední lokalitou pak bude město Vsetín.

Na otázku „Proč bude letos UNITED jiný?“ odpověděli organizátoři následovně: „Tato změna nám dává daleko větší šanci, že se festival bude konat i v případě dalších pandemických opatření. Ve všech lokalitách jsme zvolili venkovní areál, kde se budou moci návštěvníci rozptýlit.“

Na každé zastávce UNITED CITY jsou na programu hudební vystoupení, semináře, promluva hlavních řečníků a vystoupení taneční skupiny UNITED DANCE. K dispozici bude dále duchovní poradenství a modlitební místo organizované hnutím Modlitby 24-7.

„Na začátku roku jsme byli v kontaktu s denominačními vedoucími mládeží. Ti výrazně podpořili naše plány a uvažování o festivalu UNITED v létě 2021. Vidíme společně únavu mladých lidí z online prostředí. Stále častěji vyskytující se negativní jevy jako je ztráta motivace, hluboká frustrace, deprese. Chceme proto s mladými prožít pestrý festivalový den, přinést povzbuzení a Boží perspektivu v této náročné době. Kromě toho vnímáme, že nám Pán Bůh předkládá nový směr, kam se má festival ubírat,“ dodává Daniela Hurtová, ředitelka festivalu.

Akce se uskuteční od čtvrtka 19. 8. do soboty 21. 8. 2021. Aktuality a další informace ohledně příprav jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na profilu sociální sítě Facebook. Pořádá zapsaný spolek UNITED 3P, z. s. ve spolupráci s místními církvemi.