Několik tipů, jak lze drobně a účinně pomoci druhým

Pošli pohlednici do domova seniorů

Jednoduchá možnost potěšit, která je uskutečnitelná pro každého, je například projekt usmevdoschranky.cz/. Úsměv do schránky je iniciativou dobrovolníků ze studentské neziskové organizace Mise naděje. Cílem projektu je podporovat staré lidi v domovech pro seniory, ale i například lidi v Domovech pro osoby zdravotně postižené, posíláním povzbudivých pohlednic. Projekt Úsměv do schránky chce zprostředkovat formou pohlednice vlídná slova klientům v domovech pro seniory a dalších státních i nestátních zařízeních. Opuštění lidé zde tvoří mnohdy až třetinu obyvatel. Chce na jejich tváři vykouzlit úsměv, a jak víme  - každý úsměv se počítá.

Nakup a část platby bude věnována na nějakou charitu

Na platformě GIVT se promění vaše běžné i předvánoční nákupy na internetu na dobrý skutek. Nezaplatíte ani korunu navíc. Pokud tento nákupní kanál ještě neznáte, tak je teď ten správný okamžik jej objevit. Nejprve si jednoduše nainstalujete GIVTího Pomocníka, zvolíte, jaké neziskové organizaci chcete pomáhat a pak už nakupujete tak, jak jste zvyklí. Z každého vašeho nákupu pošle internetový obchod určité procento na dobrou věc, např. pro Diakonii Praha či Arcidiecézní charitu Praha a vy samozřejmě nezaplatíte nic navíc...

Giving Tuesday 1. 12.

Giving Tuesday se po celém světě koná již od roku 2012. Giving Tuesday se stalo globálním dárcovským hnutím, které je poháněno jednotlivci, rodinami, neziskovými organizacemi, firmami a komunitami po celém světě. Za čtyři roky se v rámci Giving Tuesday v Česku podařilo na charitativní účely vybrat více než 111 milionů korun, darovat desítky tun oblečení a potravin lidem v nouzi, a hlavně vykonat bezpočet dobrých skutků.

Letos se Giving Tuesday koná 1. 12. 2020 a na www.giving-tuesday.cz/o-giving-tuesday/#pocatek-giving-tuesday bude mnoho smysluplných projektů se nabízet, aby je lidé podpořili. Registrace byla spuštěna 1. 11. 2020 na www.giving-tuesday.cz/o-giving-tuesday/#.

-KP-