Únor bývá měsíc plesů a radovánek, ale i důležitých církevních svátků. Hned na začátku si připomínáme svátek Uvedení Páně do chrámu a na jeho konci začíná postní doba. I my v IN! začínáme únorové číslo zamyšlením o tom, jak nám tento svátek může změnit pohled i srdce a na konci čísla naleznete postní zamyšlení i postní cestu. Zveme vás však také k nakouknutí doprostřed časopisu. :-)

Rozhovory

Už v minulém čísle jsme si ukázali, že i věda může být zábavná. Jedenáctý den v měsíci únoru je Mezinárodní den žen a dívek ve vědě. Vyzpovídali jsme pro vás čtyři inspirativní dámy ze čtyř různých oborů, které se nezaleknou pořádné výzvy a s nadšením se zabývají zajímavými vědeckými tématy. Chcete vědět, jak vypadá takový normální den výzkumnice v Antarktidě? Nebo jak vypadá testování nové anestezie? Čtyři zajímavé rozhovory na zajímavá témata.

 

Kamarádství

Kamarádství by nebylo úplné bez mluvení. Ale mluvení není jen o slovech a monologu. Přátelství by nemohlo existovat bez dialogu a naslouchání. Bez tajných rozhovorů a sdílení, plánů a tajemství.

Pojďme se naučit popovídat si opravdu smysluplně a otevřeně. V IN jsme nastínili co, kdy a kde a na vás už je realizace. :-)

 

Oslava a ohlédnutí

IN! slaví 18 let.

Tak jako se mění každý z nás a nezůstává stejný, jako když se narodil, proměňoval se i IN! V průběhu osmnácti let se na jeho vizáži vystřídalo mnoho různých stylů, v redakci spoustu spolupracovníků a v zákulisí spoustu změn. My jsme pro vás připravili zajímavosti, ukázky starých časopisů i perličky ze setkání. Starší čtenáři si můžou zavzpomínat a mladší divit, co vše jsme už s IN! prožili.

 

DCM a DSM Ostravsko opavská diecéze

V průběhu prvního pololetí nakoukneme do dveří všech center pro mládež v české republice. Každá z našich diecézí je specifická a svá a tak není divu, že například v Ostravsko-opavském středisku pro mládež vás ubytují ve vagonu. Jak se žije kněžím v týmu společně s mladými ve Staré vsi nad Ondřejnicí a jak se o mládež starají holky na centru v Ostravě? Otázek je mnoho a odpovědí ještě víc. Opravdu se máte na co těšit.

 

Postní doba

Je to tak, postní doba se blíží  a je dobré být připraven včas. :-) Postní doba je období, kdy se obracíme do svého nitra, přemýšlíme o Kristově oběti na kříži, odříkáme si některé věci... V redakci jsme se rozhodli prožít postní dobu s papežem Františkem a inspirovat se jeho myšlenkami. Provázet nás tak budou tři slova: Zastav se! Pohleď! Vrať se.

 

Mrazivý a přesto srdečný únor vám přeje redakce IN!