Poznáte, že já jsem váš Bůh. (Ex 16,12) - Citát z Bible na každý den

13.5.2019, 11:57

ABSOLVENTI NEJEN VYSOKÝCH ŠKOL SE POČTVRTÉ SETKAJÍ NA VELEHRADĚ

Čtvrtý ročník akce Absolventský Velehrad se uskuteční v termínu 17.–19. května 2019. Myšlenka setkání navazuje na tradici Studentských Velehradů, program je však určen mladým lidem, kteří již ukončili své studium, začínají pracovat a hledají své místo ve společnosti.

O nebývalém zájmu o akce pro tuto věkovou skupinu svědčí mimo jiné fakt, že kapacita setkání čítající více než 200 účastníků byla naplněna během pouhých tří dnů. „Takový zájem jsme opravdu nečekali. Máme z toho radost a zároveň je to pro nás závazek, aby akce byla dobře uspořádaná a účastníci si ji užili a odnesli si z ní co nejvíce,“ uvedl Vojtěch Červený, vedoucí přípravného a realizačního týmu.

Tématem celé akce zvolili organizátoři otázku: „Co je cíl?“, která má účastníky vést jednak k zamyšlení nad svým životem a postoji a zároveň k aktivnímu prožívání života tady a teď. „Chceme lidem ukázat možné cesty, kterými se absolvent může vydat. Cesty, které vedou do Božího království, cesty, kterými chceme vytvořit to Boží království už zde na zemi,“ doplnil Vojtěch Červený.

S tím souvisí motto z listu apoštola Pavla Filipským: „Nemyslím, že bych již byl u cíle anebo již dosáhl dokonalosti; běžím však, abych se jí zmocnil, protože mne se zmocnil Kristus Ježíš.“ (Fp 3, 12)

Program se skládá z přednášek, workshopů, duchovního a kulturního programu a sportovních aktivit. Nebudou chybět mše, posezení u cimbálové muziky, psychologická poradna, taneční workshop nebo tzv. speed-dating. Účastníci se mohou těšit na společnou přednášku bývalého předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka a spisovatele Jiřího Padevěta o hodnotách společnosti po dvou totalitách, přednášku herce Josefa Pejchala o skloubení popularity s křesťanským životem nebo na debatu s jezuitou, chartistou a držitelem Ceny Paměti národa Františkem Líznou. V dalších přednáškách se budou hosté věnovat tématům rodiny a partnerských vztahů, seberozvoje nebo společenské angažovanosti. Svou účast na akci přislíbil též apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo.

Akci zastřešuje Vysokoškolské katolické hnutí Česká republika, z.s. a uskuteční se pod záštitou Mons. Václava Malého, pomocného biskupa pražského.

Více informací je na stránkách www.absolventskyvelehrad.cz, aktuality postupně zveřejňujeme také na FB stránce Absolventský Velehrad.

Kontakt: Eliška Horká                   
Tel. +420 724 827 810              
E-mail: tym.propagace@absolventskyvelehrad.cz

Mediálně spolupracujeme

Doporučujeme: Jáchym a Desatero

Doporučujeme: Jáchym a Desatero
(17. 7. 2019) Desetiletý Jáchym dostal za úkol naučit se Desatero a pochopit, k čemu je dobré. Jenže nějaká přikázání pro...

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17. 7. 2019) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Proběhla již 30. katolická charismatická konference

(16. 7. 2019) Již 30.katolická charismatická konference byla v neděli 14. července zakončena slavnostní bohoslužbou, kterou sloužil...

Slovenskí interpreti na CampFeste 2019

Slovenskí interpreti na CampFeste 2019
(15. 7. 2019) Už je to pár dní, čo sa vysvedčením začalo prázdninové leto. Máte už naplánovaný svoj program? Výbornou voľbou je...

IN - prázdninové číslo

IN - prázdninové číslo
(4. 7. 2019) In = Časopis pro dívky s vlastním názorem

Tip k přečtení: Mámou s Boží pomocí

Tip k přečtení:  Mámou s Boží pomocí
(3. 7. 2019) Být mámou je úžasné a náročné zároveň. Naštěstí na tento úkol nejsme samy.  Tato kniha je plná jak...