Modlete se za ty, kdo vás pronásledují. (Mt 5,44) - Citát z Bible na každý den

27. 10. 2020, kl

Vyvolávání duchů

Navigace: Katalog dotazů > Alternativní směry - léčitelství, reiky, terapie,.... > Magie, okultismus

Přeji hezký den,

přestože v mém životě nedávno došlo k jakému si posunu a já bych se označila za věřící, nejsem ještě pokřtěná a  vzdělaná ve víře. Proto bych vás ráda bych poprosila o názor. 


Jsme menší skupina dobrých kamarádů. Před nějakým časem zkusili beze mě takové to hloupé vyvolávání duchů, brali to jako zábavu. Jenže jednoho kamaráda to chytlo a začal se zajímat o vyvolávání, satana a  okultismus. Byl to skvělý kluk, ochotný pomoct, spolehlivý...

Postupně jsem se s ním začala cítit zvláštně, nevím jak to popsat, prostě zvláštně, začal se chovat jinak, je takový rostěkaný, říkal, že se často se v noci budí, má špatné sny.  Když jsme spolu, mám  pocit, že ho musím mít furt na očích, nemůžu ho mít za zády, je mi to nepříjemné, i když nikdy dřív mi to nevadilo. Říkala jsem si, že se mi to asi zdá, ale je to postupně horší.

Může mít opravdu to všecko takový vliv? Případně kam až to může dojít? Můžu mu pomoct? Doufám, že nezním jako blázen, nikdy jsem se nesetkala s nikým, kdo by se věnoval takovým věcem, zároveň ještě dost věcí ohledně víry neznám, jen vím, že dobro Bůh a zlo satan je.

Děkuji za odpověď, krásný zbytek dne.

-redakčně upraveno-

Milá ...,
tušíš správně, že potíže, které má poslední dobou Tvůj kamarád, by mohly pramenit v té zkušenosti vyvolávání duchů, případně v celé té jeho otevřenosti směrem k okultismu či satanismu (nevím, čemu všemu dal průchod a jak moc). Už víckrát se stalo, že třeba i školní děti zkoušely vyvolávat duchy a "něco" jim začalo odpovídat. U někoho pak následují úzkosti, noční děsy či nespavost, někomu se dokonce doma začnou dít zvláštní úkazy. Není to nic neřešitelného, ale tak jako to "samo" nepřišlo, tak to ani "samo" neodejde...


Nevím, jestli znáš nějakého dobrého kněze nebo žiješ svou nově objevenou víru zatím úplně osamoceně, ale pokud by kamarád vůbec stál o nějakou pomoc (to není samozřejmé), tak by mu pomohla tzv. modlitba za osvobození ve jménu Ježíše Krista (osvobození od toho zlého vlivu). Tu se může modlit v podstatě každý kněz, ale ne každý s ní má zkušenosti.

Jako první pomoc z Tvé strany - i pro svou vlastní ochranu - se můžeš sama modlit modlitbu Otčenáš, kterou nás naučil sám Ježíš a kde je rovněž obsažena prosba za osvobození od Zlého. Modlit se jí můžeš klidně i v duchu a opakovaně, dokud se Ti nevrátí do srdce pokoj. Je to zároveň i mocná přímluvná modlitba za Tvého kamaráda - svěříš ho tím do ochrany nebeského Otce. A nevadí, že ještě nejsi pokřtěná, Bůh je Tvým otcem a raduje se z toho, že jeho lásku objevuješ a hledáš ho. On je mocnější než všechny síly zla a bude Tě chránit - samozřejmě i Tvého kamaráda, pokud on o to bude stát.


Pro první orientaci v těchto věcech mohu též doporučit knížečku Vojtěcha Kodeta "Křesťanství a okultní praktiky. 25 otázek a odpovědí", Karmelitánské nakladatelství 2019, je běžně k dostání. Na straně 80 je pojednání právě o spiritismu (vyvolávání duchů) a jeho následcích.
Je moc dobře, že nad věcmi přemýšlíš a nehledáš zážitky za každou cenu, jako spousta Tvých vrstevníků... Kéž Tě Pán Ježíš Kristus provází ve Tvém hledání a pošle vám oběma do cesty dobré a moudré lidi, kteří vás nasměrují na cestu světla, pryč od bažin okultismu a veškeré temnoty.


Prosím dnes za Vás a svěřuji vás do Boží lásky a ochrany,

Kategorie otázky: Magie, okultismus

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Pouť důvěry Taizé - 47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých

Pouť důvěry Taizé -  47. Silvestrovské setkání evropských mladých dospělých
(15. 6. 2024) Estonské hlavní město Tallinn bude hostit příští evropské setkání mládeže Taizé ve dnech 28.12.2024-1.01.2025.

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista - má dvě novinky

The Chosen - online seriál o životě Ježíše Krista -  má dvě novinky
(12. 6. 2024) První tři série populárního online seriálu o životě Ježíše Krista  "The Chosen" můžete nyní…

Je bůh čůr.k?!

(10. 6. 2024) Je bůh čůr.k, nebo se jenom jako čur.k chová? Omlouvám se za výrazy, ale co jiného napsat o "dobrotivém" bohu,…

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!

Červnové číslo časopisu pro dívky IN!
(6. 6. 2024) Vítáme vás u červnového čísla časopisu IN! Tak ještě tento měsíc a hurá na prázdniny!:) Aby vám těšení se na horké letní…

5. června se připomíná ´Světový den životního prostředí´

(4. 6. 2024) V našem nakládání s přírodou je cosi v nepořádku. Existuje ale též ekologie člověka (Benedikt XVI.)