Vydávejte svědectví.   (J 15,27) - Citát z Bible na každý den

9. 6. 2020

Thajská masáž

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Křesťanská etika, hřích

Dobrý den,  dostala jsem jako dárek poukaz na thajskou masáž. Já sama nejsem příznivcem žádných alternativních směrů, čínské medicíny, jógy, homeopatie apod. Na jednu stranu mám z takových věcí velký respekt, na druhou stranu si myslím, že snad jedna masáž by mi nemusela uškodit. Za další, je to dárek a já nechci nikoho (bohužel jsou nevěřící) zklamat nebo urazit tím, že bych poukaz věnovala někomu jinému.

Prosím Vás tímto o radu. 

Jde o druh energetického léčení, které je velice úzce spjaté s duchovním prostředím východu

Dobrý den,

chápu Vaše dilema, které nad Vaším dárkem pociťujete. V posledku to rozhodnutí budete muset stejně udělat Vy sama, ale žádáte-li o radu, pak já s klidným svědomím opravdu nemohu thajské masáže nijak doporučit. Sama píšete, že máte před těmito věcmi respekt. A to je v pořádku. Thajská masáž je druh energetického léčení, které je velice úzce spjaté s duchovním prostředím východu (v rámci masáží se pro „lepší efekt“ dokonce konají modlitby nad klientem). Můžeme sice spoléhat na to, že Pán Bůh je silnější než všechny tyto síly, a můžete tam jít vyzbrojená modlitbou a důvěrou v jeho pomoc, nicméně to nic nemění na faktu, že byste do toho šla dobrovolně, rozhodnutím své vůle. Až tak moc do těchto věcí nevidíme, proto je na místě být v tomto obezřetný a spíše varovat.

Je zde ještě jedna cesta, málo k ní ale míváme odvahu. Přesto Vás k ní chci povzbudit. Píšete, že Vaše kamarádka je zatím nevěřící, že je ale hodná. Vnímám tedy, že Vám na ni záleží. Možná, že citlivé a správně formulované odmítnutí poukazu může být prostředkem k tomu, že jí ukážete něco z Vašeho světa víry. Můžete jí třeba říci, že věříte Kristu, a je pro vás důležité být mu v tomto věrná a nepřijímat jiné duchovní směry, které s křesťanskou vírou nejsou slučitelné. Jde např. o modlitbu za osvobození od bolesti, která je součástí masáže, avšak neobrací se k Bohu, kterému důvěřujeme jako jedinému zdroji naší pomoci. Dále celá nauka o energetických drahách a životní (vesmírné) energii stojí na východní filozofii, kde jakési božství zaujímá ona životní energie (prána), která vše prostupuje, je potřeba ji přijímat meditacemi, např. jógou, aby se nastolila harmonie – v člověku, v přírodě, v celém vesmíru. Tato nauka je však v protikladu s naší vírou v osobního Boha (který není pouze božskou energií). A spása skrze Ježíše Krista je zcela něco jiného než nastolení harmonie pomocí prací s energiemi a přijímáním životní energie (které se, jak už jsem napsala, nakonec přisuzují božské atributy).


Tolik jenom stručně, o čem by se dalo mluvit, dnešní zmatek v těchto věcech je obrovský…
Pokud se rozhodnete pro tuto cestu, nezapomeňte do toho pozvat Boha, aby On mluvil skrze Vás a aby kamarádce otevřel srdce pro to, co jí budete chtít říci.

Vám přeji, abyste byla v této záležitosti naplněna pokojem od Boha a, ať už se nakonec rozhodnete jakkoli, abyste neztratila ze zřetele, že Bůh Vás nikdy nenechá samotnou.
 

Kategorie otázky: Křesťanská etika, hřích, Alternativní směry - léčitelství, reiky, terapie,....

Související texty k tématu:

Magie, okultismus, spiritismus, ezoterika
- Jak se stavět k horoskoupům a mimořádným schopnostem?
- Okultismus a křesťané (Vojtěch Kodet)
- Magie (z listu toskánských biskupů)
- Magie, spiritismus, okultismus (Philippe Madre)
- "Uzdravení rodových kořenů"
- Homeopatie - logické rozpory?
- Další texty k tématu magie, okultismus, exorcismus zde

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5)
 

Noc kostelů

Noc kostelů
(27. 5. 2022) Noc kostelů se letos bude konat v pátek 10. června 2022

Svatodušní novéna

(23. 5. 2022) Od pátku po slavnosti Nanebevstoupení Páně se celá církev po devět dní modlí o nové vylití Ducha svatého.

Nanebevstoupení Páně

Nanebevstoupení Páně
(23. 5. 2022) Ježíš nám otevřel přístup k Bohu.

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)
(22. 5. 2022) Působil tam, kde smrt byla lepší než život...

Kdy jsou Letnice?

(20. 5. 2022) Letnice (Slavnost seslání Ducha svatého) - datum

NEMUSÍ TO KONČIT ROZVODEM - konference

NEMUSÍ TO KONČIT ROZVODEM - konference
(20. 5. 2022) Ve čtvrtek 16.6. 2022 v Praze ve Fortně na Hradčanech.