Kdo jsi, Pane? (Sk 9,5) - Citát z Bible na každý den

9. 6. 2020

Thajská masáž

Navigace: Katalog dotazů > Víra a život (život z víry) > Křesťanská etika, hřích

Dobrý den,  dostala jsem jako dárek poukaz na thajskou masáž. Já sama nejsem příznivcem žádných alternativních směrů, čínské medicíny, jógy, homeopatie apod. Na jednu stranu mám z takových věcí velký respekt, na druhou stranu si myslím, že snad jedna masáž by mi nemusela uškodit. Za další, je to dárek a já nechci nikoho (bohužel jsou nevěřící) zklamat nebo urazit tím, že bych poukaz věnovala někomu jinému.

Prosím Vás tímto o radu. 

Jde o druh energetického léčení, které je velice úzce spjaté s duchovním prostředím východu

Dobrý den,

chápu Vaše dilema, které nad Vaším dárkem pociťujete. V posledku to rozhodnutí budete muset stejně udělat Vy sama, ale žádáte-li o radu, pak já s klidným svědomím opravdu nemohu thajské masáže nijak doporučit. Sama píšete, že máte před těmito věcmi respekt. A to je v pořádku. Thajská masáž je druh energetického léčení, které je velice úzce spjaté s duchovním prostředím východu (v rámci masáží se pro „lepší efekt“ dokonce konají modlitby nad klientem). Můžeme sice spoléhat na to, že Pán Bůh je silnější než všechny tyto síly, a můžete tam jít vyzbrojená modlitbou a důvěrou v jeho pomoc, nicméně to nic nemění na faktu, že byste do toho šla dobrovolně, rozhodnutím své vůle. Až tak moc do těchto věcí nevidíme, proto je na místě být v tomto obezřetný a spíše varovat.

Je zde ještě jedna cesta, málo k ní ale míváme odvahu. Přesto Vás k ní chci povzbudit. Píšete, že Vaše kamarádka je zatím nevěřící, že je ale hodná. Vnímám tedy, že Vám na ni záleží. Možná, že citlivé a správně formulované odmítnutí poukazu může být prostředkem k tomu, že jí ukážete něco z Vašeho světa víry. Můžete jí třeba říci, že věříte Kristu, a je pro vás důležité být mu v tomto věrná a nepřijímat jiné duchovní směry, které s křesťanskou vírou nejsou slučitelné. Jde např. o modlitbu za osvobození od bolesti, která je součástí masáže, avšak neobrací se k Bohu, kterému důvěřujeme jako jedinému zdroji naší pomoci. Dále celá nauka o energetických drahách a životní (vesmírné) energii stojí na východní filozofii, kde jakési božství zaujímá ona životní energie (prána), která vše prostupuje, je potřeba ji přijímat meditacemi, např. jógou, aby se nastolila harmonie – v člověku, v přírodě, v celém vesmíru. Tato nauka je však v protikladu s naší vírou v osobního Boha (který není pouze božskou energií). A spása skrze Ježíše Krista je zcela něco jiného než nastolení harmonie pomocí prací s energiemi a přijímáním životní energie (které se, jak už jsem napsala, nakonec přisuzují božské atributy).


Tolik jenom stručně, o čem by se dalo mluvit, dnešní zmatek v těchto věcech je obrovský…
Pokud se rozhodnete pro tuto cestu, nezapomeňte do toho pozvat Boha, aby On mluvil skrze Vás a aby kamarádce otevřel srdce pro to, co jí budete chtít říci.

Vám přeji, abyste byla v této záležitosti naplněna pokojem od Boha a, ať už se nakonec rozhodnete jakkoli, abyste neztratila ze zřetele, že Bůh Vás nikdy nenechá samotnou.
 

Kategorie otázky: Křesťanská etika, hřích, Alternativní směry - léčitelství, reiky, terapie,....

Související texty k tématu:

Magie, okultismus, spiritismus, ezoterika
- Jak se stavět k horoskoupům a mimořádným schopnostem?
- Okultismus a křesťané (Vojtěch Kodet)
- Magie (z listu toskánských biskupů)
- Magie, spiritismus, okultismus (Philippe Madre)
- "Uzdravení rodových kořenů"
- Homeopatie - logické rozpory?
- Další texty k tématu magie, okultismus, exorcismus zde

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Bůh mi nepomohl, útočiště nacházím v temnotě

(19. 4. 2024) Od mala jsem byla zneužíváná, nezažila normální rodinu, vztahy. Jen lhostejnost, neupřímnost, samý podraz....…

Papež František se setkal se zástupci dospělé větve italského skautingu

Papež František se setkal se zástupci dospělé větve italského skautingu
(15. 4. 2024) Papež František přijal zástupce italského katolické skautského hnutí dospělých (MASCI) při  příležitosti 70.…

Akce K: 13. dubna 1950 přepadli komunisté všechny mužské kláštery

(13. 4. 2024) 13. dubna 1950 přepadla komunistická bezpečnosti v rámci "akce K" mužské kláštery na území celého…

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec

Podpořte jedinečné poutní místo Lomec
(10. 4. 2024) Malé a jedinečné poutní místo Lomec se nachází u jihočeských Vodňan uprostřed lesa. Jde o poutní dům, kde je možné…

Slavný americký seriál The Chosen konečně i v češtině

Slavný americký seriál The Chosen konečně i v češtině
(4. 4. 2024) Slavný americký seriál The Chosen o životě Ježíše Krista na TV NOE.