Pro naději v Mesiáše nosím okovy. (Sk 28,20) - Citát z Bible na každý den

3. 9. 2020, Rh

Problémy se snachou

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Vztahy dětí k rodičům

Dobrý den,

děkuji, že mohu napsat. Je mi velmi těžko. Náš syn má čím dál větší problémy se svojí manželkou. Oba jsou věřící, svatbu měli v kostele. Syn nemá sílu to řešit. Jsou s tím spojené všechny problémy, jeho i naše.

Nemůžeme se s nimi stýkat, ani syna moc nevidíme, protože nás nemůže navštívit sám. Problémy se ještě zhoršily po narození děťátka. Je to asi spíš záležitost pro kněze nebo psychologa. Ona však problém nevnímá. Vina je prý na naší straně. Tolik jsme jim do začátku vypomohli, ale i tak se na naši hlavu snáší mnoho zlého. Soucit a vděčnost z její strany chybí. Moc prosím o radu. Jsem  z této situace nešťastná... Moc děkuji.


-redakčně upraveno-

Stát se tchánem a tchyní není věc jednoduchá a vyžaduje velkou míru tolerance

Vážená a milá paní ...
píšete o vztahu Vašich mladých a zraňujícím chování Vaší snachy vůči Vám. Jste z celé situace nešťastná a prosíte o radu. Pokusím se Vám dát pár podnětů k zamyšlení, co můžete v této situaci dělat Vy.

Stát se tchánem a tchyní není věc jednoduchá a vyžaduje velkou míru tolerance a moudrosti ze strany rodičů potomka. „Proto opustí muž svého otce i matku a přilne ke své manželce a stanou se jedním tělem,“ píše se v Bibli. Je to velice moudré „nařízení“ a rodiče by měli tento nárok respektovat, i když je to mnohdy velmi těžké. Ale tím, že „pustí“ svého potomka, pomůžou mu, aby se osamostatnil a byl sám sebou. Pro rodiče je to těžké, rádi by pomohli, ale stojí za to vydržet a nechat mladé jít cestou, kterou si vymysleli oni sami a hlavně spolu.

Dalším krokem je, abyste svou snachu měla ráda. Možná je váš vzájemný vztah už pošramocený, ale Bůh je schopen zranění uzdravovat. Svůj vztah k ní můžete projevit různými způsoby, např. uznáním, že je v něčem dobrá, že se Vám na ní něco líbí…

Je-li to možné, bylo by dobré si o tom, co narušuje váš vzájemný vztah, pohovořit. V klidu, v atmosféře snahy o zlepšení.

Stala jste se babičkou. Je velký dar mít vnoučata a jako babička můžete se svým vnoučetem prožít mnoho radosti a obohacovat ho svou moudrostí. Proto stojí za to ustoupit ze svých pozic, ze svých představ a pokusit se vztahy napravovat. Bůh je v tomto velkou pomocí a uzdravuje naše nemoci. Prosím, pamatujete, že každé dítě touží po laskavé, trpělivé babičce, která ho má ráda, naslouchá mu a je tu pro ně. Vaše role je krásná a potřebná. Moc Vás povzbuzuji, předkládejte tento nemocný vztah se snachou v důvěře Kristu, aby se ho dotýkal a uzdravoval. Věřte, za ním můžete přicházet s čímkoli, má moc věci posouvat.

Milá paní,
budu na Vás myslet ve svých modlitbách.

Kategorie otázky: Vztahy dětí k rodičům

Související texty k tématu:

Láska k nepřátelům
Máme být za blbce? Ježíš řekl svým učedníkům: „... Milujte své nepřátele"
Vrátit ránu je přirozené
Bůh miluje i ´mamlase´, kterého já ´nemusím´…
Dobrota sahá hlouběji než nejhlubší zlo Proč je mezi lidmi tolik sporů? 
- Kdo neprožívá lásku, kompenzuje to ovládáním druhých Zmrzačení ubožáci
Milovat i nesympatického člověka Láska nás nenutí potlačovat své negativní city
Milujte své nepřáteleTak si to zkuste! A napište mi, jak se Vám odměnili
Nenávist ničí v první řadě toho, kdo nenávidí...Mám velmi mnoho lidí, které nenávidím
Připadá mi nemožné milovat (snášet, respektovat, přijímat...) některé lidi

 

Manželé, úcta, hranice, manipulace, odmítnutí...

 

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Letnice, Svatodušní svátky...

(16. 5. 2024) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2024:…

15. květen - Mezinárodní den rodiny

(14. 5. 2024) 15. květen je od roku 1994 ustanoven jako Mezinárodní den rodiny. Texty k tématu: rodina (v katalogu), rodina (v…

Český den proti rakovině 15. 5. 2024

Český den proti rakovině 15. 5. 2024
(13. 5. 2024) Od 15. 5. 2024 probíhá na celém území tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha. 

Jen když jsme si jisti budoucností, můžeme žít v přítomnosti

Jen když jsme si jisti budoucností, můžeme žít v přítomnosti
(10. 5. 2024) Naděje dává odpověď našemu srdci, ​když se v nás objeví otázka: „Co se mnou bude?“

Jak odpustit zlé matce?

(9. 5. 2024) Pokaždé se chytím do její pasti a bere mi to energii. Jinak jsem klidný a milující člověk, ale s matkou mě ovládne…