Služebník není víc než jeho pán. (J 15,20) - Citát z Bible na každý den

1. 4. 2019, maj

Problémy s kojením - Bachovy květové esence?

Navigace: Katalog dotazů > Alternativní směry - léčitelství, reiky, terapie,....

Dobrý den,

jaký je prosím váš názor na Bachovy květové esence?  Mám měsíční miminko a bojujeme s kojením, je to pro mne psychicky dost náročné, ráda bych proto vyzkoušela Rescue Remedy kapky.
 

Jak se říká, tonoucí se stébla chytá...

Milá...

velmi s Vámi soucítím jako žena, která s kojením zápasila u všech tří dětí, a jako dula, která dnes ženy v kojení podporuje. Živě si pamatuji na pocity zoufalství, že své dítě nezasytím, a že mu proto nejsem dobrou maminkou...

Jak se říká, tonoucí se stébla chytá. Ale my se nemusíme chytat duchovně pochybného stébla Bachovek, jako Boží dcery se můžeme chytit za ruku Stvořitele svého i svého miminka a využít dary, které nám nabízí.

Nezmiňujete blíž, co Vás u kojení trápí. Vašemu miminku je měsíc, tzn. jste ještě v šestinedělí. Pro kojení jsou zásadní první tři měsíce života dítěte, během nich se vyplatí bojovat.

Potíže s kojením pramení často z psychiky ženy. Cítí-li se přetížená, málo milovaná, má-li toho na sobě mnoho naloženo a zvyká si u toho na svou novou roli maminky, na kojení se to takto v začátku rychle odrazí. Pokud je to Váš případ, doporučila bych Vám otevřít příčinu, vpustit ji na světlo Boží, nejlépe před manželem či jiným blízkým člověkem. Nebojte se pláče, vzteku, agresivních pocitů - vše ať se z Vás dostane ven. Nebojte se říct si o podporu a přijmout pomoc od rodiny, od přátel.

Základem úspěšného kojení je dobrá technika. Velmi bych Vám doporučila investovat do kvalitní laktační poradkyně, pozvat si ji domů, aby Vás i miminko při kojení viděla a mohla Vám dát doporučení přesně na míru.

Odpočívejte, jak to jen jde. Tulte se s miminkem v posteli. Hodně pijte a co dvě hodiny si něco zobněte, aby Vám nekolísala hladina cukru v krvi.

Jistě by bylo na místě sáhnout po bylinách, ale ne po těch, které jsou zpracovány okultním způsobem.

Pozitivně na laktaci působí pískavice řecké seno (čaj nebo tobolky) a čerstvý kopr. Dobrou zkušenost mám s bylinným sirupem Laktofyt. Běžně prodávané čaje na podporu kojení působí spíše pozitivně na trávení miminka.

Černé pivo a šampaňské také doporučuji. :-)

V noci se tvoří hormon prolaktin a v klidu a ve tmě mnohdy děti lepší sají a ženy se uvolní snáz než ve dne - můžete vyzkoušet mít několik nocí děťátko u sebe v posteli a dopřávat mu prso během noci, uvidíte, co to udělá.

Hledejte útočiště u nebeského Tatínka/Maminky. V srdci se s Ním spojujte ve všech situacích, buďte mu blízko, do všeho ho zvěte, všechnu tíži Mu vydávejte a proste Ducha svatého, aby Vás vedl v péči o děťátko, o Vás samotnou, o Vaše manželství. Duch svatý zná nejhlubší potřeby nás všech, zná i hlubiny Boží - vyplatí se poslouchat jeho jemné vedení a v běhu dní jej následovat spíš než se stresovat rozličné poučkami, jak pečovat o dítě. Všemu nás naučí.
Ubezpečit se o tom můžete v Božím slově třeba zde: Jan 14, 26-27 a Jan 6, 63a

Relaxujte. Dopřejte si modlitební vanu, procházku s Bohem, na chvilku nechte miminko s tatínkem a zajděte si ke kadeřníkovi apod., abyste na chvíli poodstoupila ze své náročné situace a mohla se nadechnout.

Pokud jste katolička, můžete si vylít bolavé srdce u Panny Marie, Ježíšovy Matky, prosit jí o pomoc s kojením.

Věřím, že bojem o kojení zdárně projdete. Možná vede hlouběji než k prsu, možná je to jedna z Vašich bitev o věrnost Ježíši. Neustupujte v ní prosím od Krále ve snaze najít pomoc pro tělo...

Připomínejte si, že jste pro své děťátko ta nejlepší maminka na světě. A věřte, že nejdůležitější je láska, kterou mezi sebou doma v nové rodině budujete. O ni jde - je dokonce důležitější než kojení. ;-)

Ponesu Vás i miminko v modlitbě spolu se svým dulským přímluvným týmem.


Se sesterským požehnáním

-maj-


P.S.: Přidávám kopii odpovědi našeho spolupracovníka na užívání Bachových kapek:
Bachovy kapky lze zařadit mezi alternativní metody, které jsou v rozporu s křesťanstvím a jsou založeny na principech myšlení New Age. Bachova květinová léčba je jakousi variantou homeopatie, kterou dokument nedoporučuje (s.20). Tato metoda léčby používá „esence“, výluhy květů některých rostlin. Metodu zavedl v r.1928 dr. Edward Bach. Používají ji dnes nejen léčitelé, ale i někteří psychoterapeuti jako pomocný prostředek. Metoda je zaměřena primárně na léčbu duševních poruch, které jsou podle Bacha příčinou i všech chorob fyzických. Léky údajně nepůsobí chemicky, ale „zvyšují vibrace pacienta, otevírají cesty pro poselství našeho duchovního ega a přitahují duševní sílu“. Bach rozlišoval 38 různých patologických, „negativních“ duševních stavů, resp. „slabostí charakterů“ a 38 různých květin pro jejich léčení. Vhodné květiny vybral pomocí své ruky, kterou vkládal nad květinu a určoval tak její léčivou schopnost. Léky se připravují tak, že se květy, získané jen z divoce rostoucích rostlin, položí do pramenité vody na misku, na kterou musí po dobu 3-4 hodin působit slunce, které dodá kosmickou energii. Z této matečné tekutiny, konzervované koňakem, se připraví v továrně, situované v „Bachově centru v Anglii“ blízko Oxfordu, po ředění s alkoholem v poměru 1 : 240 „koncentrát“, z něhož se dvě kapky použijí na přípravu prodejného preparátu. Z něho pacient opět použije vždy jen dvě kapky do sklenice vody.

Z výše popsaného vidíme rozpory s křesťanským pohledem. První věcí je určení, jaké květy pro léčbu vybrat. Sám Bach vybíral pomocí své ruky, která mu určovala léčivou schopnost. Odkud tuto schopnost získal? Dnes se vybírání určuje pomocí doptávání skrze kyvadlo nebo tzv. kineziologii. Všechno toto, podle mého názoru, souvisí s věštěním, které křesťanství odmítá. Další věcí, která se mi zdá v rozporu, jsou termíny jako kosmická energie a vibrace pacienta. Tento slovník je typický pro New Age a odporuje antropologii a teologii křesťanství. Z toho důvodu bych nedoporučoval užívání těchto "léků". Více o homeopatii jako výchozím bodu Bachovy květinové léčby si lze přečíst zde. 

Kategorie otázky: Alternativní směry - léčitelství, reiky, terapie,....

Související texty k tématu:

Magie, okultismus, spiritismus, ezoterika
- Jak se stavět k horoskoupům a mimořádným schopnostem?
- Okultismus a křesťané (Vojtěch Kodet)
- Magie (z listu toskánských biskupů)
- Magie, spiritismus, okultismus (Philippe Madre)
- "Uzdravení rodových kořenů"
- Homeopatie - logické rozpory?
- Další texty k tématu magie, okultismus, exorcismus zde

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5-8)

Svátek matek 2021

Svátek matek 2021
(9. 5. 2021) Datum Dne matek připadá v roce 2021 na neděli 9.5.

Projděte se, nebo proběhněte a pomozte tak těm, kteří svůj životní běh už končí

Projděte se, nebo proběhněte a pomozte tak těm, kteří svůj životní běh už končí
(7. 5. 2021) Benefiční běh (či procházka) pro Hospic sv. Štěpána. 1. - 21. 5. 2021. Registračním poplatkem přispějete na…

On-line výuka. Je špatné mít tahák při testu?

(6. 5. 2021) Dobrý den, jak máme online školu, začala jsem trochu více používat taháky při testech. Na test se naučím, ale když…

Pár rad, jak udělat své mamince radost, máme v květnovém IN!

Pár rad, jak udělat své mamince radost,  máme v květnovém IN!
(5. 5. 2021) Sluníčko už nám konečně vykouklo zpoza mraků a my si můžeme jaro užívat plnými doušky. Věříme, že k dobré náladě vám…

Svátek práce 1. 5.

(30. 4. 2021) Jaký je hlubší smysl lidské práce?

Některé druhy žízně nelze uhasit jinak než v modlitbě

Některé druhy žízně nelze uhasit jinak než v modlitbě
(27. 4. 2021) Modlitba není jen pro několik málo specialistů. Je to pramen pro každého, kdo touží po setkání s Bohem. (->…