Na poušti připravte Hospodinovi cestu. (Iz 40,3) - Citát z Bible na každý den

26. 10. 2023, marse

Nevím, jak dál. Celý život se mi sesypal...

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Manželské krize

Víru jsem našel před mnoha lety sám. Přijal jsem křest, začal chodit do církve. Pak jsem se ale Bohu vzdálil... Hodně jsem pracoval, i 200 h/měs., nedržel svátky, chodil z práce jak zbitý pes. 
... 

Pak jsem potkal dívku, do které jsem se bláznivě zamiloval, a máme spolu krásné dítě. Vztah nám ale nedávno začal skřípat. Přítelkyně chce odejít, je žárlivá, panovačná...   Jsem z toho všeho zděšený, unavený a mám pocit, že jsem ztratil vše, kromě dítěte... Vysnil jsem si život ve dvou s dětmi, svatbu a vztah na celý život.... ale nic z toho se nedaří...  Nevím, jak a kam dál....

 

-redakčně upraveno-

Vraťte se k Bohu, který Vás miluje - přes všechno, neodvolatelně, jistě...

Milý ...

děkuji vám za důvěru, se kterou jste se na nás obrátil. Z Vašeho psaní je zřejmé, že se Váš život vzdálil od všech ideálů a hezkých představ, které jste měl a o které jste stál. Chápu Vaši únavu i vykolejení. Že máte pocit veliké ztráty něčeho základního, ztráty jistoty, možná směru. Že Vás ta situace ochromuje i ohromuje.

Je to situace, která se moc nedá vyřešit přes tuto službu. Nicméně mám za to, že byste podporu potřeboval. Abyste se mohl vyznat třeba v příčinách toho, co se mezi Vámi stalo, proč chce přítelkyně odejít, jak si nastavit další život, jak se stavět k výchově Vašeho dítěte, aby nebylo mezi Vámi dvěma jako mezi mlýnskými kameny, třeba díky rozdílným názorům, jak znovu, i za těchto nepříznivých okolností, objevit svou identitu a stát pevně na svých nohách. Je to jistě proces, protože teď jste v šoku a krizi a bude to chtít čas, abyste znovu objevil, jak to všechno pobrat. Moc bych Vám přála, abyste na to nebyl sám. Zkuste prosím vyhledat terapeuta, který ten proces objevování projde s Vámi.

Milý ..., jsem si jistá, že i když to teď nevidíte, není to zřejmé a v tuto chvíli k dispozici, tak to není celá zpráva o vašem životě. Přijdou i časy srozumitelnější a lepší. Moc bych Vám doporučovala se vrátit k Bohu živému. Jak ve společenství s věřící komunitou, tak zejména v osobní modlitbě a vztahu s milujícím Bohem. Vás osobně milujícím. Přes všechno. Neodvolatelně. Jistě.
Mluvte s ním prosím o sobě, o všem, co prožíváte. A buďte si jistý, že Vás miluje. Že Vám naslouchá, dovolte mu, aby Vám pomohl tu tíži nést a dovolte, aby Vás mohl po cestě dál vést. Protože i když Vy teď nevidíte kudy a kam, tak on vidí. Obvykle nás nechává, abychom to našli my, ale zároveň s tím, nás také vede. Takže v tom je naděje i pro Vás, že tu jsou další možnosti. Nebojte se prosím. Přes lidské odmítnutí jste velmi milovaný, a pokud tento fakt přijmete za svůj, budete zas zpětně pro lidi kolem vyzařovat něco přitažlivého. Moc Vám držím palce a beru Vás s tím do modlitby.

Kategorie otázky: Manželské krize

Související texty k tématu:

Krize, utrpení:

  • Dětem se předává neuvěřitelná nepravda Dětem vyrůstajícím v našem rozvinutém světě se předává neuvěřitelná nepravda - říká se jim, že většina lidí má naději prožít život až do konce bez utrpení, bez bolesti, bez temnoty. 
  • Stopy v písku Jedné noci se mi zdál sen. Kráčela jsem po pobřeží se svým Pánem. Na temném nebi se promítaly obrazy z mého života. Životní příběh provázely dvoje stopy v písku...
  • Utrpení, krize - základní pohled  Neplýtvejme příliš slovy o utrpení. Nevíme totiž co to utrpení je. Když jsem je doopravdy poznal já, dokázal jsem jenom plakat.
  • Další texty k tématu: krize, utrpení

 

Když už nevíš kudy dál, leť poslepu jako pilot v mlze... / mlha skály

 

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Musí být nemoc jen neštěstím? (Dr. Petr Pavlíček) / K POSLECHU

Musí být nemoc jen neštěstím? (Dr. Petr Pavlíček) / K POSLECHU
(9. 12. 2023) Jakou inspiraci obsahují biblické texty pro tuto závažnou životní situaci? Může tato situace přinést i něco kladného?

Konference Jak slyšet Boží hlas s Petem Greigem

Konference Jak slyšet Boží hlas s Petem Greigem
(7. 12. 2023) „Modlitby 24-7“ vás zvou na konferenci 22. – 23. 3. 2024 v Praze. 

Darujte předplatné na filmy s křesťanskou tématikou: Filmana.cz

Darujte předplatné na filmy s křesťanskou tématikou: Filmana.cz
(4. 12. 2023) V Česku a na Slovensku startuje první streamovací služba s křesťanskými filmy,

Svatý Mikuláš (6. 12.)

Svatý Mikuláš (6. 12.)
(3. 12. 2023) Skutečná historie, legenda a tradice se spojují u oblíbené Mikulášovy osoby v pestrý celkový obraz.

Advent

Advent
(2. 12. 2023) Advent: informace, význam, základní info, datum, roráty, výroba věnců, pro děti...


Konference Jak slyšet Boží hlas s Petem Greigem 
22. – 23. 3. 2024 v Praze.