Pro naději v Mesiáše nosím okovy. (Sk 28,20) - Citát z Bible na každý den

9. 11. 2023, marse

Nedovedu mu ta slova odpustit

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy

Dobrý den.

chci vás poprosit o radu. Blízký člověk mi ublížil. Řekl slova, která nemohu vymazat z paměti. Velmi si přeji zapomenout, ale nedaří se mi to vymazat z paměti. Odpustila jsem mu. Snažím se na to už nemyslet,  ale neumím si s tím pomoci.

Děkuji za porozumění.

Je dobré porozumět svému zranění

Milá, 
rozumím tomu, že jsou slova, která mohou zasáhnout velmi silně. A vlastně napadnout jistotu hodnoty člověka. To je zlo. Také chápu, že není snadné se těch slov, dopadu těch slov, i toho znejistění vzdát a jít dál.

Domnívám se, že by bylo potřeba se na ten výrok podívat a vystavit ho pravdě. Je to, co řekl v něčem platné? (pokud něco najdete, oddělte to prosím od celku), výrok jako celek, jistě platný nebyl.
Podívejte se prosím na to, proč Vás to tak zasáhlo. Je to proto, že ten výrok byl smíchaný s pravdou a tím ji zkreslil? Nebo je to porušení vztahu mezi vámi? Nebo že Vás očernil před druhými? Nebo je to proto, že Vás to zasáhlo ve Vaší sebehodnotě? Jistě Vás ta Vaše správná verze napadne.

Porozumět svému zranění je dobré. Dobré je ale také si uvědomit, že jste pravděpodobně jediná z vás dvou, kterou to trápí. Taková rána může být velmi svazující. Píšete, že jste odpustila, ale stejně to bydlí s Vámi. Je tedy potřeba udělat ještě další věc. Zkuste to prosím vzít před Boha. Představte si ho jako toho, kdo stojí před Vámi. A vezměte tu svoji ránu se všemi důsledky a vložte mu vše do rukou. Vy si s tím rady nevíte. Buďte si jistá, že On bude vědět co s tím. Jeho způsobem. Budete se moct spolehnout na to, že je postaráno. Pak už se o to starat nemusíte. Můžete naopak přijmout zpět svou důstojnost. Bůh to od Vás převezme rád, protože Vám chce důstojnost navrátit. Vy pak budete moct jít bez té zátěže a ještě s posílenou sebedůvěrou milované Boží dcery a navrácenou hodnotou.

Milá ..., nebojte se toho vzdát a svěřit Mu to. Do Jeho moudrosti. Moc Vám držím palce a beru Vás s tím do modlitby.k tématu doporučujeme:
vira.cz odpuštění, smíření
pastorace.cz  odpuštění, smíření

Kategorie otázky: Láska a vztahy

Související texty k tématu:

Odpuštění, smíření:

 

Nenávist ničí toho, kdo nenávidí. Odpuštění uzdravuje a osvobozuje / Foto: liška smutně hledící z klece ven...

 

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Letnice, Svatodušní svátky...

(16. 5. 2024) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2024:…

15. květen - Mezinárodní den rodiny

(14. 5. 2024) 15. květen je od roku 1994 ustanoven jako Mezinárodní den rodiny. Texty k tématu: rodina (v katalogu), rodina (v…

Český den proti rakovině 15. 5. 2024

Český den proti rakovině 15. 5. 2024
(13. 5. 2024) Od 15. 5. 2024 probíhá na celém území tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha. 

Jen když jsme si jisti budoucností, můžeme žít v přítomnosti

Jen když jsme si jisti budoucností, můžeme žít v přítomnosti
(10. 5. 2024) Naděje dává odpověď našemu srdci, ​když se v nás objeví otázka: „Co se mnou bude?“

Jak odpustit zlé matce?

(9. 5. 2024) Pokaždé se chytím do její pasti a bere mi to energii. Jinak jsem klidný a milující člověk, ale s matkou mě ovládne…