Bůh pokorným dává milost. (Jk 4,6) - Citát z Bible na každý den

1. 3. 2007, kano

Uvěřil jsem. Jak mluvit o víře se svými nevěřícími rodiči?

Navigace: Katalog dotazů > Láska a vztahy > Vztahy dětí k rodičům

Je mi 15 let, věřím v Boha, ale mí rodiče ne. Tedy mamka trochu věří, ale taťka vůbec nepřipouští Boží existenci. Rád bych chodil do kostela a modlil se tam, ale bojím se, že mi budou říkat, že jsem se nechal zblbnout nějakým náboženstvím. Už jsem se jednou ptal, jestli bych mohl jít do kostela, ale oni mi řekli, ať se radši uklidním a s vírou to nepřeháním.  Prosím poraďte mi, co bych měl udělat?
 

Modlitba je mocná zbraň

Opravdu je velkým tajemstvím to, jakým způsobem Bůh oslovuje člověka. Bůh dokonale zná naše srdce, naši bytost, vždyť nás stvořil. On ví jak každého člověka oslovit způsobem, který je mu blízký. Také zná čas, kdy oslovit. A tak se stalo, že jsi dostal od Boha velkou milost v něho uvěřit . Víra je něco, co se nedá dokázat, je to přesvědčení o věcech, které člověk nevidí, které jsou v duchovní rovině života. Proto pro ty, kteří ještě nemají tu milost mít vhled do těchto duchovních věcí tj. nevěří, je velmi těžké porozumět, co takový věřící člověk prožívá.

Proto bude dosti těžké mluvit o těchto věcech s rodiči. V tomto momentu je velmi důležitá modlitba. Je to mocný nástroj, který nám Bůh dává k tomu, abychom mohli být v tomto světě věřící a budovat tento svět do podoby, ke které jej stvořil Bůh (láska, pravda, milosrdenství, spravedlnost).

Modli se k Bohu za to, aby Ti dal slova, jak mluvit se svými rodiči, aby Tě pustili třeba do kostela nebo na nějakou duchovní akci. Modli se také za rodiče, aby Ti nechali svobodu volby a vnímali jak je pro tebe víra důležitá.

Kategorie otázky: Vztahy dětí k rodičům, Evangelizace

Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Nejsvětější Trojice

Nejsvětější Trojice
(20. 5. 2024) V  neděli po Letnicích (Slavnosti seslání Ducha svatého) se připomíná mysterium Boha v Trojici.

Letnice, Svatodušní svátky...

(16. 5. 2024) Letnice se slaví padesátý den po Velikonocích. Jsou vyvrcholením, naplněním Velikonoc. Datum Letnic v roce 2024:…

15. květen - Mezinárodní den rodiny

(14. 5. 2024) 15. květen je od roku 1994 ustanoven jako Mezinárodní den rodiny. Texty k tématu: rodina (v katalogu), rodina (v…

Český den proti rakovině 15. 5. 2024

Český den proti rakovině 15. 5. 2024
(13. 5. 2024) Od 15. 5. 2024 probíhá na celém území tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha. 

Jen když jsme si jisti budoucností, můžeme žít v přítomnosti

Jen když jsme si jisti budoucností, můžeme žít v přítomnosti
(10. 5. 2024) Naděje dává odpověď našemu srdci, ​když se v nás objeví otázka: „Co se mnou bude?“