Muž se někdy v práci cítí lépe než doma…

16.4.2010

Muž se někdy v práci cítí lépe než doma…

Muž se někdy v práci cítí lépe než doma. Jeho nadměrné pracovní nasazení může být někdy jistou formou úniku z manželského a rodinného života. Když zaměstnání takto vpadne do života manželů, reagují na to některé ženy zprudka. Když už nemohou snést, že jsou odsunuty až na druhé místo, vyhlásí ultimátum: „Buď tvá práce, nebo já!“ Takové prohlášení ale vede přímo do slepé uličky.

Manželka se bouří oprávněně, ale vyjadřuje se nepřiměřeně, protože pro muže je nemožné, aby si takto vybral. Ženy, které jsou zvyklé klást ultimáta, se musí naučit ono pravidlo spojky „a“, které se dá vyjádřit následovně: „Miláčku, nemohli bychom nějak skloubit tvou práci a náš manželský život?“ Postavíme-li problém tímto způsobem, muž bude mnohem víc nakloněn hledat přijatelné uspořádání, protože legitimita jeho práce už není zpochybňována. Pravidlo spojky „a“ se dá pochopitelně uplatnit i v mnoha jiných oblastech manželského života.

Zpracováno podle knihy:
Hugues Dollié - Ženy, milujte své muže!,
kterou vydalo Karmelitánské nakladatelství.
Redakčně upraveno


Související texty k tématu:

Láska v partnerství, manželství:
- Romantická zamilovanost je jen částí spektra lásky...
- Věrnost i v temnotě krizí lásky
- Manželství není vždy procházkou s kytkou v ruce...
- Navzájem se přizpůsobit
- Otázky a odpovědi k tématu Manželské krize
- Další texty k tématu manželství, partnerství zde

Organizace času a práce
- Organizace práce, význam práce
- Jak organizovat čas, práci a život (Anselm Grün)
- Pracuj kousek po kousku (Anselm Grün)
- Rekreace a odpočinek - tipy jak ne/odpočívat
- Další texty k tématu práce, odpočinek zde

Tisk   |   Poslat článek známému
Štítky: muž  |  organizace práce a času  |  Manželství  |  manželské krize  |  žena & muž  |  láska v manželství  |  láska v manželství   |  vztahy  |  vztahy, přátelství  |  krize  |  práce  |  láska, vztahy

[nahoru]

Z víry čerpat
sílu k životu.
Vira.cz

Anketa

Víte, že od Letnic můžete odebírat denní kratičký biblický citát emailem i v ANGLIČTINĚ?

Nová služba: Každý den biblický citát v angličtině e-mailem

60% (456)

39% (293)

Vybraná témata:

Náhodný tip

Jinými slovy
Na minutu s Maxem Kašparů





Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2013

© 1998 - 2012 Vira.cz