Ty máš slova věčného života. (Jan 6,68) - Biblický citát na dnešní den

4.7.2011 13:31

Přípravy na katolickou charismatickou konferenci 2011 v Brně vrcholí

Do začátku Katolické charismatické konference zbývá už necelý týden, přípravný tým tak má plné ruce práce. Dolaďují se poslední detaily v programu a o víkendu kompletovalo na 70 dobrovolníků registrační balíčky pro více než čtyři tisícovky předem přihlášených účastníků.

Organizátoři očekávají, že další dva tisíce účastníků dorazí do Brna bez předchozího přihlášení, což je samozřejmě možné.

Zveme i Vás, kteří zatím váháte nebo máte pocit, že něco takového není podle Vašeho gusta. Konference by měla vyhovovat všem, kteří chtějí mít Boha dennodenně po svém boku, kteří neuznávají křesťanství jako ozdobu, ale očekávají od něj víc. Program totiž nesestává z nějakých suchopárných přednášek, vždyť už jeho motto vybízí k činnosti – Udělejte všechno, co vám řekne (Jan 2,5).

Hlavním hostem konference bude známý italský kapucín P. Raniero Cantalamessa. Lze o něm napsat mnoho údajů – například že od roku 1980 působí také jako papežský kazatel – dává rekolekce papežské kurii a o velkých svátcích káže v bazilice sv. Petra, mívá pravidelné „sváteční slovo“ v italské televizi RAI, jako kazatel a exercitátor navštívil mnoho zemí křesťanského světa včetně České republiky..., nicméně možná si pod tím vším nedokážeme mnoho představit. Uveďme však několik názvů jeho článků či kázání – Láska musí být aktivní, Profil katolického politika nebo Jsme špatní posluchači – a hned vidíme, že od něj jistě uslyšíme slova do opravdového života.

Těšte se však i na další výborné přednášející – patera Vojtěcha Kodeta, doktorku Marii Svatošovou, Violu a Augustina Svobodovy a mnoho dalších, modlitby a mše svaté.
Přímo na brněnském veletržním výstavišti, kde se konference bude konat, začnou přípravy ve středu 6.7. ráno, v poledne již budou přijíždět a zapisovat se první účastníci a večer bude konference zahájena v 19 hodin mší svatou v katedrále na Petrově, kterou bude sloužit brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Tuto mši svatou můžete sledovat prostřednictvím přímého přenosu na radiu Proglas. Přenosy bohoslužeb z brněnského výstaviště bude v přímém přenosu vysílat také televize NOE.

On-line přihlašování je již ukončeno, nicméně na konferenci můžete dorazit i bez předchozího přihlášení, kapacita registračních pracovišť bude letos posílena. Informace najdete na adrese http://konference.cho.cz.

Nezapomínáme ani na rodiče s dětmi, takže pro ratolesti účastníků od čtyř let není zajištěno jen hlídání, ale budou mít vlastní program – dětskou konferenci. „Vzhledem k nárůstu počtů přihlášených jsme připraveni zvládnout i větší počet dětí a i letos se mohou těšit například na skákací hrad, mnoho hraček a zajímavý program – různé soutěže a hry,“ říká Martin Tomášek, který má dětskou konferenci na starosti.

Přejeme tedy všem krásné prázdninové dny a na shledanou na konferenci!

Den Země - 22. dubna

Den Země - 22. dubna
(21.4.2018) 22. dubna si celosvětově připomínáme Den Země. Nejde o svátek, kdy bychom se měli stát pohanskými uctívači...

Josef Beran

Josef Beran
(18.4.2018) * 29. prosinec 1888 Plzeň + 17. květen 1969 Řím

Pozvánka na hudebně-evangelizační festival na Slovensku - 20. ročník CampFestu

(17.4.2018) Mládež pro Krista (Sk) Vás zve 2.-5. 8. do Kráľovej Lehoty v N. Tatrách na CampFest s tématem "PREMENIŤ".

Pátek 13.

Pátek 13.
(13.4.2018) Víte, co znamená, když vám černá kočka přejde přes cestu?

Akce K: 13. dubna 1950 přepadli komunisté všechny mužské kláštery

(12.4.2018) 13. dubna 1950 přepadla komunistická bezpečnosti v rámci "akce K" mužské kláštery na území celého...

Tři dny křesťanské spirituality v Brně a Anselmem Grünem 13.-15.4.

Tři dny křesťanské spirituality v Brně a Anselmem Grünem 13.-15.4.
(7.4.2018) Ve dnech pá 13. až ne 15. dubna 2018 proběhne další ročník akce „Tři dny křesťanské spirituality“.

Svátek Zvěstování Páně (25.3.)

(7.4.2018) Slavnost je přesunuta kvůli připadnutí na termín Květné neděle. Žádný učený z nebe nespadl a z nebe...

Křesťan a sport - nové číslo časopisu Rodinný život

Křesťan a sport - nové číslo časopisu Rodinný život
(6.4.2018) Patří sportovní aktivity do života věřícího křesťana? Rozvíjíme jimi pouze své tělesné schopnosti? Je...

Připomínka genocidy ve Rwandě (mezinárodní den 7. dubna)

(6.4.2018) Genocida – naše národní noční můra – zcela rozvrátila mou zemi. V temném a zmateném světě, který se...

Kurzy Alfa - kurzy o křesťanství ve vašem okolí
Chcete se dozvědět více o křesťanství? Navštivte kurzy Alfa ve vašem okolí.