Dobře využívejte času. (Ef 5,16) - Biblický citát na dnešní den

4.7.2011 13:31

Přípravy na katolickou charismatickou konferenci 2011 v Brně vrcholí

Do začátku Katolické charismatické konference zbývá už necelý týden, přípravný tým tak má plné ruce práce. Dolaďují se poslední detaily v programu a o víkendu kompletovalo na 70 dobrovolníků registrační balíčky pro více než čtyři tisícovky předem přihlášených účastníků.

Organizátoři očekávají, že další dva tisíce účastníků dorazí do Brna bez předchozího přihlášení, což je samozřejmě možné.

Zveme i Vás, kteří zatím váháte nebo máte pocit, že něco takového není podle Vašeho gusta. Konference by měla vyhovovat všem, kteří chtějí mít Boha dennodenně po svém boku, kteří neuznávají křesťanství jako ozdobu, ale očekávají od něj víc. Program totiž nesestává z nějakých suchopárných přednášek, vždyť už jeho motto vybízí k činnosti – Udělejte všechno, co vám řekne (Jan 2,5).

Hlavním hostem konference bude známý italský kapucín P. Raniero Cantalamessa. Lze o něm napsat mnoho údajů – například že od roku 1980 působí také jako papežský kazatel – dává rekolekce papežské kurii a o velkých svátcích káže v bazilice sv. Petra, mívá pravidelné „sváteční slovo“ v italské televizi RAI, jako kazatel a exercitátor navštívil mnoho zemí křesťanského světa včetně České republiky..., nicméně možná si pod tím vším nedokážeme mnoho představit. Uveďme však několik názvů jeho článků či kázání – Láska musí být aktivní, Profil katolického politika nebo Jsme špatní posluchači – a hned vidíme, že od něj jistě uslyšíme slova do opravdového života.

Těšte se však i na další výborné přednášející – patera Vojtěcha Kodeta, doktorku Marii Svatošovou, Violu a Augustina Svobodovy a mnoho dalších, modlitby a mše svaté.
Přímo na brněnském veletržním výstavišti, kde se konference bude konat, začnou přípravy ve středu 6.7. ráno, v poledne již budou přijíždět a zapisovat se první účastníci a večer bude konference zahájena v 19 hodin mší svatou v katedrále na Petrově, kterou bude sloužit brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Tuto mši svatou můžete sledovat prostřednictvím přímého přenosu na radiu Proglas. Přenosy bohoslužeb z brněnského výstaviště bude v přímém přenosu vysílat také televize NOE.

On-line přihlašování je již ukončeno, nicméně na konferenci můžete dorazit i bez předchozího přihlášení, kapacita registračních pracovišť bude letos posílena. Informace najdete na adrese http://konference.cho.cz.

Nezapomínáme ani na rodiče s dětmi, takže pro ratolesti účastníků od čtyř let není zajištěno jen hlídání, ale budou mít vlastní program – dětskou konferenci. „Vzhledem k nárůstu počtů přihlášených jsme připraveni zvládnout i větší počet dětí a i letos se mohou těšit například na skákací hrad, mnoho hraček a zajímavý program – různé soutěže a hry,“ říká Martin Tomášek, který má dětskou konferenci na starosti.

Přejeme tedy všem krásné prázdninové dny a na shledanou na konferenci!

zveřejněno v rámci mediální spolupráce

21.8.1968 Komunismus = ´bratrství´s kulometem u hlavy

(19.8.2018) 21.8.1968 vtrhly komunistické armády do tehdejšího Československa... Komunistické ideje mohou být líbivé a...

Modlitba v době sucha

(14.8.2018) Já přec vím, že Hospodin je velký, náš Pán je nade všechny bohy. Všechno, co Hospodin chce, to...

CampFest oslávil dvadsať rokov. Jeho účastníci sa tentokrát modlili za „premenu“

CampFest oslávil dvadsať rokov. Jeho účastníci sa tentokrát  modlili za „premenu“
(13.8.2018) Kráľova Lehota: Vyše šesť a pol tisíc mladých kresťanov z rôznych cirkví a denominácií sa na tri dni...

Festival UNITED představuje klubovou a dětskou scénu

Festival UNITED představuje klubovou a dětskou scénu
(3.8.2018) Organizátoři festivalu UNITED představují dvě speciální scény. Klubová scéna je novinkou letošního...

CAMPFEST FESTIVAL UŽ TENTO VÍKEND

CAMPFEST FESTIVAL UŽ TENTO VÍKEND
(2.8.2018) Po roku čakania je to tu. CampFest Open Air Music Festival sa už tento štvrtok začne na Ranči Kráľova Lehota a...

Nové tváře i staří známí na CampFestu 2018

(23.7.2018) Väčšina zahraničných účinkujúcich už na CampFeste vystupovala v priebehu predchádzajúcich rokov. Svoju...

OHLÉDNUTÍ ZA KCHK 2018

(23.7.2018) V neděli 15. července se v pavilonu F brněnského výstaviště uzavřel další ročník katolické charismatické...

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17.7.2018) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Katolická charismatická konference 2018

(4.7.2018) Začátek prázdnin je v Brně již neodmyslitelně spojen se začátkem katolické charismatické konference, která...

Kurzy Alfa - kurzy o křesťanství ve vašem okolí
Chcete se dozvědět více o křesťanství? Navštivte kurzy Alfa ve vašem okolí.