27.9.2007, mat

Biřmovací kmotr jeden z rodičů?

Navigace: Katalog dotazů > Církev, společenství křesťanů > Svátosti, zpověď, biřmování, sv. nemocných

Může být biřmovacím kmotrem rodič? Matka svému synu?
Jaké jiné požadavky by měl kmotr splňovat?

Kmotrou svému synovi matka být nemůže.


Podle kánonu 893 církevního práva platí pro biřmovacího kmotra stejné podmínky jako u kmotra křestního. Podle §5 kánonu 874 pak tímto kmotrem nesmí být ani jeden z rodičů křtěnce či biřmovance.

§2 kán. 893 doporučuje, aby biřmovací kmotr byl tentýž jako křestní. Podmínky kmotrovství pak jsou: 16 let věku, biřmovaný katolík, který vede život z víry a neupadl do žádného kanonického trestu.


Kategorie otázky: Svátosti, zpověď, biřmování, sv. nemocných

Mladí lidé proti zvrácenému politickému zřízení

(21.2.2018) 22. 2. 1943 byli v Mnichově gilotinou popraveni tři mladí lidé Sophie Scholl, Hans Scholl a Christoph Probst z...

Katecheze o rodinách pro rodiny

Katecheze o rodinách pro rodiny
(20.2.2018) Papež František nabízí šest katechezí s mottem: "Mluvme o rodině! Buďme rodinou!"

Přijímací řízení KTF - do konce února

(20.2.2018) Přemýšlíte, kam se vydat po střední škole? Rádi byste rozšířili obzory možností studia svých dětí?...

Když děti nepřicházejí

Když děti nepřicházejí
(20.2.2018) Nové číslo časopisu Rodinný život nese téma opředené mnoha otazníky, jež se ovšem dotýká stále...

Alenka v zemi zázraků - v kinech

Alenka v zemi zázraků - v kinech
(19.2.2018) 8. února 2018 přichází do kin poetický film Alenka v zemi zázraků. Autoři a režiséři: Jana Kristina...

Kurzy Alfa - kurzy o křesťanství ve vašem okolí
Chcete se dozvědět více o křesťanství? Navštivte kurzy Alfa ve vašem okolí.