Milosrdenství chci, a ne oběť. (Mt 12,7) - Citát z Bible na každý den

1.7.2019, 16:18

Možnost cíleně přispět a pomoci rodině v těžké situaci

Možnost cíleně přispět a pomoci rodině v těžké situaci

Je doba prázdnin a dovolených. Mnozí z nás plánují, jak a kde si vhodně odpočinout. Jsou ale mezi námi i lidé, kteří řeší dlouhodobou únavu při péči o své blízké s handicapem. Pokud můžete, prosíme o (alespoň) drobnou podporu.

Je vždycky složité mít v rodině těžce nemocné dítě. Manželé Kmoškovi však mají tři, které postupem času začaly trpět nějakým těžkým onemocněním. Pro tuto rodinu je smutnou realitou shánění prostředků na zdravotní pomůcky a zdravotní péči, kterou nehradí stát. Více o jejich situaci se dočtete ve zpávě nadačního fondu:  nadacni-fond.jpg nadacni-fond02.jpg.


Milí přátelé,

jsme rodina Kmošková. Žijeme v Praze v bezbariérovém bytě městské části. Manžel je zaměstnán a já jsem na rodičovské.

Máme tři děti ve věku 3, 5 a 7 let. Nejstarší dceři před rokem byla diagnostikována zvýšená lomivost kostí. Má za sebou řadu zlomenin a v současné době je na bisfosfonátové terapii.  

Nejmladší dcerka se narodila velmi předčasně ve 23. týdnu těhotenství. Vážila pouhých 600 gramů a nikdo jí nedával šanci na přežití. Půl roku trvající boj o její život lékaři sice vyhráli, ale holčička si z porodnice odnášela diagnózu syndromu krátkého střeva, onemocnění sítnice, plicní problémy a další. Před dvěma lety jí byla diagnostikována dětská mozková obrna- spastická triparéza. V současné době se pohybuje po čtyřech a dokáže se postavit na palce u nohou. Nožičky se stále více deformují a zkracují se jí šlachy. Roste velmi pomalu. Téměř ve čtyřech letech váží pouze 12kg. Péče o všechny děti je velice fyzicky a finančně náročná. Vyžaduje pravidelnou rehabilitaci, hipoterapii, Vojtovu metodu a jiné. Všechny děti jsou na bezlepkové, bezmléčné, bezsojové dietě. Prostřední syn má problémy s cukrem.

Lékaři v Motole doporučují nejmladší dceři rakouské natahovací ortézy, které by měla 23 hod. na nohách a mohly by dopomoci k chůzi. Je možné, že by se i na několik let oddálila náročná operace, kterou teď ve svém stavu nemůže podstoupit.  Ortézy nehradí pojišťovna a jejich pořízení je v rozmezí 150 – 200 tis.Kč. Pravidelně se jezdí každých šest týdnů do Vídně na kontroly. Jsme už velice fyzicky vyčerpáni a dělá nám velký problém chod rodiny kapacitně zvládat, ale přesto bychom dceři tuto možnost chodit nechtěli odepřít. Proto vás chceme poprosit o sdílení našeho příběhu a pokud jste ochotni přispět budeme velmi rádi.

Děkujeme, s úctou Kmoškovi  

 

Finanční prostředky můžete zasílat na účet rodiny  270 122 9878 / 2010

 


Několik citátů k tématu:

Mediálně spolupracujeme

Doporučujeme: Jáchym a Desatero

Doporučujeme: Jáchym a Desatero
(17. 7. 2019) Desetiletý Jáchym dostal za úkol naučit se Desatero a pochopit, k čemu je dobré. Jenže nějaká přikázání pro...

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17. 7. 2019) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Proběhla již 30. katolická charismatická konference

(16. 7. 2019) Již 30.katolická charismatická konference byla v neděli 14. července zakončena slavnostní bohoslužbou, kterou sloužil...

Slovenskí interpreti na CampFeste 2019

Slovenskí interpreti na CampFeste 2019
(15. 7. 2019) Už je to pár dní, čo sa vysvedčením začalo prázdninové leto. Máte už naplánovaný svoj program? Výbornou voľbou je...

IN - prázdninové číslo

IN - prázdninové číslo
(4. 7. 2019) In = Časopis pro dívky s vlastním názorem

Tip k přečtení: Mámou s Boží pomocí

Tip k přečtení:  Mámou s Boží pomocí
(3. 7. 2019) Být mámou je úžasné a náročné zároveň. Naštěstí na tento úkol nejsme samy.  Tato kniha je plná jak...