Nalomenou třtinu nedolomí. (Mt 12,20) - Citát z Bible na každý den

29.3.2019, 22:44

"Jak naplnit prázdné hnízdo" víkendové setkání pro manžele 50+

"Jak naplnit prázdné hnízdo" víkendové setkání pro manžele 50+

 

penzion Panský dům, Rožmitál pod Třemšínem, 
5. - 6. dubna 2019

Pojem prázdného hnízda označuje rodinu, kterou postupně opouštějí odrostlé děti, které již žijí ekonomicky a fyzicky nezávisle na rodičích. Často zakládají svou vlastní rodinu. Rodiče se tak ocitají po letech velké zátěže sami a tato změna není pro nikoho jednoduchá. Období prázdného hnízda je velmi důležité. Je třeba si udělat čas, nezavalit se aktivitami všeho druhu.

Naše děti dostali od rodičů do života mnohé, jejich úkol je teď více stát v pozadí, ale tím před rodiči jako partnery stojí důležité životní období. Dostali sebe navzájem do života v manželství, vybrali si sebe. Spojilo je za dobu manželství mnohé krásné, a jak to v životě bývá, i těžké. I nadále jsou za sebe a za svůj vztah zodpovědní. Zodpovědní za to, aby i tímto dalším obdobím prošli dobře. Stává se, že právě v tomto období procházejí manželství krizemi a mnohá manželství se po letech trvání rozpadají. Ale manželství rozhodně není instituce, která by poskytovala jen prostor pro výchovu dětí. Přináší mnohá pozitiva pro stabilní a spokojený život člověka.

Období prázdného hnízda není úplně jednoduchá záležitost, je dobře poskytnout pomocnou ruku. Proto nabízíme víkendový pobyt na toto téma, kde se chceme věnovat duchovním a psychologickým aspektům tohoto období. Manželé dostanou prostor pro vzájemné sdílení v páru i sdělování vlastních životních zkušeností navzájem.

V tomto životním období je třeba vyjít od sebe sama proto, abychom se jako manželé k sobě navzájem vrátili, abychom si sdělili, co kdo potřebuje. Jen tak ve společném životě může najít vztah nový rozměr, prohloubit svou duchovní dimenzi a pokračovat v růstu.
Začínáme v pátek večer večeří, končíme v neděli obědem. Během víkendu je na programu přednáška, společné sdílení, čas pro manželský pár, modlitba.

Cena pobytu pro manželskou dvojici včetně ubytování, lektorného a stravy je 3 660 Kč.

Kurz vedou manželé Poláčkovi z Českých Budějovic

Přihlásit se můžete na e-mailu info@panskydumrozmital.cz 
nebo na telefonu 734 435 295, kde Vám také rádi zodpovíme případné dotazy.

S přáním všeho dobrého

Mgr. Kristina Poláčková
Církevní turistika AP

Mediálně spolupracujeme

Doporučujeme: Jáchym a Desatero

Doporučujeme: Jáchym a Desatero
(17. 7. 2019) Desetiletý Jáchym dostal za úkol naučit se Desatero a pochopit, k čemu je dobré. Jenže nějaká přikázání pro...

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17. 7. 2019) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Proběhla již 30. katolická charismatická konference

(16. 7. 2019) Již 30.katolická charismatická konference byla v neděli 14. července zakončena slavnostní bohoslužbou, kterou sloužil...

Slovenskí interpreti na CampFeste 2019

Slovenskí interpreti na CampFeste 2019
(15. 7. 2019) Už je to pár dní, čo sa vysvedčením začalo prázdninové leto. Máte už naplánovaný svoj program? Výbornou voľbou je...

IN - prázdninové číslo

IN - prázdninové číslo
(4. 7. 2019) In = Časopis pro dívky s vlastním názorem

Tip k přečtení: Mámou s Boží pomocí

Tip k přečtení:  Mámou s Boží pomocí
(3. 7. 2019) Být mámou je úžasné a náročné zároveň. Naštěstí na tento úkol nejsme samy.  Tato kniha je plná jak...