Pavel promluvil k lidu: „Já jsem Žid.“ (Sk 22,3) - Citát z Bible na každý den

linka-vzkazy

Proč lidé píšou na Linku víry?  Výňatky z došlých dotazů…

Vzkazy tazatelů „mezi řádky“ poukazují m.j. na to, že

  • některé skutečnosti potřebují (nejprve) probrat anonymně
  • potřebují se někdy i jenom někomu „vypovídat“ a „vypsat“
  • při hledání víry potřebují mít (nejprve) informace a distanční kontakt

 

Dobrý den, při svém hledání internetem jsem našla tyto stránky a tak jsem se rozhodla napsat Vám také svůj dotaz. Trošku jsem váhala, protože dosud neexistuje nikdo, kdo by o mém trápení věděl.

 

Blíží se mi 50 a pociťuji stále silnější touhu po víře a Bohu. Ale kromě pár Svědků Jehovových neznám ve svém okolí nikoho, s kým bych si o svých pocitech mohl promluvit bez strachu ze zesměšnění. Ale možná mi bylo právě naznačeno, že jsem konečně nalezl spřízněné duše.  Nedávno jsem totiž objevil Vaše stránky a  zažil naprosto neuvěřitelnou věc.  Poté co jsem je otevřel je a začal číst, pocítil jsem tak silný Boží dotek, až jsem musel na chvíli přestat. Já vím, že to může vyznít jako výmysl, ale pouze popisuji své pocity. Nevím, s kým o tom promluvit. S knězem? Ale s jakým?

 

Dobrý den, když si pročítám vaše odpovědi, líbí se mi, tak budu své otázky směřovat na vás, snad se dočkám odpovědi. Jsem nevěřící, ale chtěl bych začít věřit.

 

Dobrý den, dnes večer jsem objevila Vaše stránky a musím přiznat, že je to něco, co jsem už nějaký čas hledala. A tak čtu dotazy mých vrstevníku, Vaše odpovědi a prosím Vás tedy také o radu v mé situaci. Má víra je jako na houpačce..

 

Chvala Kristu! prominte že ruším,ale našel jsem si na internetu vas email prosim potřeboval bych radu faráře. Je to taková velmi osobní věc a nemám si o ní s kým promluvit...

 

Nejdříve Vám všem chci poděkovat za práci, kterou tímto způsobem děláte, navíc s láskou a pochopením, vaše odpovědi jsou moudré a laskavé. Vím, že bych se měl nejspíš poradit s naším panem farářem, ale jaksi nenacházím odvahu a čas pro nějakou debatu s ním.

 

Ak mi neodpíšete nevadí. aj tak dakujem že som mohla aspoň napísať. táto ,,linka dôvery,, je skvelý nápad :) nech vás požehná Pán. 

 

Vážení "help",   před několika léty Vám psala maminka a byla s odpovědí moc spokojena a stala se z ní křesťanka, vyzařující radost. Loni zemřela a já jsem nyní katechumenka. Vše s upřímným zájmem poslouchám, chodím také na biblický kroužek. Jenomže jsou věci, které by duchovní nesnesl, a okamžitě by mne z katechumenátu vyhodili. Moc mne to trápí, protože o Letnicích bych měla být pokřtěna a s touto otázkou se bojím obrátit na otce děkana ale i na jiné kněze. Opravdu toužím po zralé víre bez pochybností a modlím se za to, ale toto mi vrtá v hlavě. S upřímným pozdravem a díkem a omlouvám se, jestli pohoršuji.

 

Dobrý den, chtěla bych Vám moc poděkovat za rady z Vašich stránek, které mi pomáhají v poznání víry a Boha. Pocházím ze … kraje. Nový zákon jsem již začala číst a je to pro mě opravdu dosti zajímavé, ale potřebovala bych ještě další podněty, které mě do toho více povzbudí… 

 

Děkuji vám za Vaše stránky, doprovází mě už 5 let mým životem, jste skvělí. Prosím o podporu a o modlitbu. Prožívám..…

 

Dobrý den, vím, že máte mnoho dotazů, mnohem důležitějších než tem můj, ale opravdu bych se chtěla zachovat správně a ráda bych slyšela něčí názor. Stydím se zeptat někoho blízkého, protože se bojím, že by mě odsoudil. I když jim nejspíš křivdím, chtěla bych se zeptat Vás.

 

Dobrý den. Já vlastně moc nevím, komu přesně píšu, ale potřebuju pomoc. Já nevím co dělat, strašně se bojím a jsem zoufalá. Nechápu to. Prosím, pomozte.

 

Nepochybuji, že dostáváte mnohem závažnější emaily, přesto jsem se Vám rozhodla napsat. Ač mám spoustu dobrých přátel, nechci je unavovat svým stěžováním, takže o svých problémech raději mlčím. …Omlouvám se, pokud můj email nedává smysl. Budu vlastně ráda za jakoukoli odpověď, protože bude hezké vědět, že `tam` opravdu někdo sedí a snaží se pomoct.

 

Dobrý den, je mi 18 let a rád navštěvuji portál vira.cz, je pro mě takovým útočištěm a vede mě stále kupředu. Žiji v rodině, která se staví k víře spíše chladně, do kostela o velikonocích a na vánoce, výjimečně semnou jde do kostela i táta, když vidí, že jsem se takto změnil, přemýšlí o tom. Píšu vám sem takový soubor otázek, které mě v životě trápí a o kterých přemýšlím, a které jsou pro mě velmi důležité. Nepotřebuji odpovědět hned, ale rád bych znal na ně odpovědi. Děkuji za linku víry a pomoci. Bůh vám zaplať za všechny vaše odpovědi.

 

Jmenuji se XY, je mi 16 let a již jednou jsem psal mail Vašich stránek, týkající se mých nejasností o víře. Na každý dotaz mi bylo perfektně zodpovězeno, za což bych Vám chtěl vyjádřit veliký dík. A také proto se na Vás znovu obracím s prosbou

 

Dobry den, jsem rada, ze mam moznost nekomu alespon napsat vse, co momentalne prozivam a citim.

 

Dobrý den, přidávám se k ostatním uživatelům těchto stránek a chtěl bych Vám vyjádřit velký dík za jejich provozování a pomoc mnoha lidem. Chtěl bych proto také využít této příležitosti a naléhavě požádat o radu, povzbuzení v beznadějné situaci. Děkuji za Váš čas, vážím si toho.

 

Dekuji,ze jsem se mohla sverit.

 

Na web vira.cz jsem narazil před časem a po celkem dlouhém váhání jsem se rozhodl napsal na linku víry. Dost v poslední době přemýšlím o bohu, víře...rád bych našel nějaký cíl, smysl života.... Budu rád za každé milé slovo, radu, nebo povzbuzení.Děkuji za odpověď

 

Nemám komu se svěřit. Předem moc děkuji za radu.

 

Ač nejsem praktikující křesťan, obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně problémů mého 17-letého syna.Už asi půl roku se můj syn zajímá o okultismus.

 

Dobrý den, jsem moc ráda, že jsem na internetu objevila tyto stránky. Mám pocit, že z mé situace není rozumné cesty ven. Ale předem děkuji za každý nápad, nebo třeba jen popovídání.

 

Dobrý den,  Asi jsem toho napsala až moc, a ani nečekám jednoznačnou odpověď, ale spíše bych potřebovala hodit na "papír" ty moje myšlenky a s někým si o tom popovídat.

 

Dobrý den, vím, že je to asi dlouhé, ale abyste si dokázali představit mou situaci, musela jsem to napsat detailně. Každopádně vám děkuji, že si tento email alespoň přečtete, protože je to pro mne obrovská úleva se někomu takto svěřit. Ještě jednou mnohokrát děkuji.

 

Hezký den. Potřebovala bych se někomu svěřit, s někým si povykládat a doufat, že mi dokáže nějakým způsobem pomoc. A tak jsem se po dlouhém váhání rozhodla, že vyzkouším tuhle cestu, ať už to dopadne jak má, ať už to má nějaký smysl nebo ne.

 

Dobrý den. Mám takový hodně zvláštní dotaz a nevím kam se obrátit.

 

Dobrý den, Líbí se mi Vaše stránky. Našel jsem tam odkaz na pomoc, kterou poskytujete přes mail.
Můj problém se asi nevyřeší jedním mailem, ale přesto…

 

Dobrý den, obracím se na vás, protože sama si už nevím rady a myslím si, že byste mohli mít pro mě nějakou radu nebo povzbuzení... :-)

 

Dobry den, rozhodla jsem se vyuzit tutu "sluzbu", protoze jsem uz tak trochu zoufala..uz nejaky cas brouzdam po vasich strankach a snazim se o vysvetleni nejakych svych nejasnosti.

 

Tohle jsem uz dlouho chtela nekomu rict, takze dekuji za vyslechnuti (a snad i za modlitbu), hodne to pro me znamena.

 

Dobrý den. Předem děkuji za Váš čas a za odpověď. Jsem na cestě k víře v Boha

 

Dobrý den, na začátek bych Vám chtěla pochválit web www.vira.cz  Nejsem věřící... ale když jsem si tam přečetla článek, i pár vět, cejtim, že to ve mně rezonuje.

 

Dobrý den, dovoluji se na Vás obrátit s jedním dotazem k Bibli. Tato otázka mi byla položena od nevěřících lidí a já jim nedokázal odpovědět. Zkoušel jsem si Bibli opětovně číst a nalézt vysvětlení, leč bez výsledně. Můžete mi prosím, jakož to kvalifikovaní odborníci, odpovědět na následující? 

 

Dobrý den, na začátek bych chtěla říci, že vaše stránky mi pomohly vyřešit odpověď na mé otázky, jen tak dál. Přesto mi ale jedna otázka zůstala,

 

Já bych se jen chtěla zeptat, jestli je možné začít věřit ze dne na den. Víte, stala se mi taková věc: Když už jsem byla úplně na dně, jen tak lajcky jsem prosila Boha o pomoc.

Sekce: linka-vzkazy

Motto webu: Ten, kdo doufá v Boha a spoléhá se na něj, je jako strom u vody. (srov. Jer 17,5-8)

21.1.1953 mě zatkla komunistická tajná policie

(21. 1. 2022) „Jste zatčen, nedělejte žádné hlouposti.“ Když se za mnou pak zavřely vrata věznice, tak hned povel:…

Neděle Božího slova - 3. neděle liturgického mezidobí

Neděle Božího slova - 3. neděle liturgického mezidobí
(19. 1. 2022) Vždy 3. neděle liturgického mezidobí je v církvi věnována „slavení a šíření Božího slova a úvaze nad ním“.

Festival UNITED se v roce 2022 vrátí jako třídenní akce do Vsetína

Festival UNITED se v roce 2022 vrátí jako třídenní akce do Vsetína
(17. 1. 2022) Pandemie viru covid-19 měla v uplynulých letech vliv na pořádání festivalu UNITED. Ten se v roce 2020 uskutečnil…

Týden modliteb za jednotu křesťanů

(15. 1. 2022) "Týden modliteb za jednotu křesťanů" se slaví každý rok od 18. do 25. ledna (nebo na jižní polokouli kolem…

Jaký byl smysl oběti Jana Palacha?

(14. 1. 2022) "Živý člověk zemřel, aby mrtví zůstali žít." Jan Palach se 16. ledna 1969 zapálil na Václavském náměstí v…

Josef Kemr

Josef Kemr
(14. 1. 2022) Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.