Duch svatý vás poučí. (Lk 12,12) - Biblický citát na dnešní den

27.9.2007, mat

Biřmovací kmotr jeden z rodičů?

Navigace: Katalog dotazů > Církev, společenství křesťanů > Svátosti, zpověď, biřmování, sv. nemocných

Může být biřmovacím kmotrem rodič? Matka svému synu?
Jaké jiné požadavky by měl kmotr splňovat?

Kmotrou svému synovi matka být nemůže.


Podle kánonu 893 církevního práva platí pro biřmovacího kmotra stejné podmínky jako u kmotra křestního. Podle §5 kánonu 874 pak tímto kmotrem nesmí být ani jeden z rodičů křtěnce či biřmovance.

§2 kán. 893 doporučuje, aby biřmovací kmotr byl tentýž jako křestní. Podmínky kmotrovství pak jsou: 16 let věku, biřmovaný katolík, který vede život z víry a neupadl do žádného kanonického trestu.


Kategorie otázky: Svátosti, zpověď, biřmování, sv. nemocných

Zápas o každodenní modlitbu - P. Józef Augustyn

(19.10.2017) Již tradiční rekolekce s P. Józefem Augustynem pořádá Pastorační středisko od 10. do 11. listopadu 2017...

Bůh sám je původcem krásy, aneb podzimní variace

(14.10.2017) Boží věčná moc a jeho božské bytí je možné poznat světlem rozumu z toho, co stvořil (Řím 1,20)

Výzva ČBK k nadcházejícím volbám do PS Parlamentu ČR

(12.10.2017) Lidé dobré vůle, sestry a bratři v Kristu našem Pánu, obracíme se na Vás v době blížících se...

Modlete se za politiky, i za ty chybující

(9.10.2017) „Nemodlit se za své vládce je hřích“, řekl papež František. Mnozí možná kroutí hlavou.

Říjnové číslo časopisu pro dívky IN!

Říjnové číslo časopisu pro dívky IN!
(9.10.2017) Zveme vás k přečtení říjnového čísla.

Kurzy Alfa - kurzy o křesťanství ve vašem okolí
Chcete se dozvědět více o křesťanství? Navštivte kurzy Alfa ve vašem okolí.