Chceš-li vejít do života, zachovávej přikázání. (Mt 19,17) - Biblický citát na dnešní den

31.5.2007, Josef Dvořáček

Katolická charismatická konference – žádné rokování, ale živé setkání

Katolická charismatická konference – žádné rokování, ale živé setkání
Když se řekne konference, spousta lidí si vybaví prostřené dlouhé stoly, nekonečná rokování na různá vědecká a polovědecká témata a z neodborného pohledu nějakou tu Mattonku nebo chlebíček na talíři před debatujícími. Katolická charismatická konference nemá s touto představou vůbec nic společného.

Je to živé setkání věřících a smysl života hledajících lidí, naplněné formačními přednáškami, bohoslužbami a modlitbou. Příjemným zpestřením bývá také doprovodný kulturní program. Letos se účastníci mohou těšit na odpolední divadelní představení šlapanického Martina Hrušky, divadla Studna z Hosína u Českých Budějovice, divadla Kolovrátek, ale také na večerní posezení u cimbálu – vždyť tento rok zavítáme na jižní Moravu! 18. ročník Katolické charismatické konference pořádá hnutí Katolické charismatické obnovy v letošním létě ve dnech 25.-29.7. poprvé v historii v Brně. V minulosti hostila konferenci tato města: České Budějovice, Třebíč, Ostrava a Hradec Králové. V posledních letech přijíždí na toto setkání na tři tisíce věřících a jejich věková charakteristika je opravdu rozmanitá. Od mládeže po staré babičky ve slováckých krojích. Podstatnou část účastníků tvoří rodiny s malými dětmi, pro které je v době programu připraven paralelní dětský program.

Konferenci zahájí mší svatou P. Vojtěch Kodet ve středu 25.7. v 19 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně na Mendlově náměstí. V dalších dnech bude hlavní program probíhat v moderním pavilonu F na brněnském výstavišti. Ve čtvrtek dopoledne začne první přednáškou archimandrita Sergiusz Gajek, misionář a apoštolský vikář řeckokatolické církve pro Bělorusko. Odpoledne promluví P. Pavel Semela – jeho řeč nese název „Ježíš – Pán a Mistr“ a odpolední program vyvrcholí mší svatou, kterou bude sloužit P. Aleš Opatrný.

Páteční program konference bude tvořen přednáškou „Jestliže tě neumyji, nebudeš mít se mnou podíl“ (Jn 13,8) sestry Veroniky Barátové z Komunity Blahoslavenství a přednáškou „Chudí Páně“ P. Vojtěcha Kodeta. Mši svatou bude v podvečer sloužit P. Stanislaw Góra. Večerní program bude probíhat na různých místech v Brně a účastníci si budou moci vybrat z následující nabídky:

1) Výzvy, které stojí před křesťany východní Evropy (Arch. Sergiusz Gajek)
2) O službě lidem s postižením (Petr Hejl)
3) Aby se Slovo stalo tělem (P. Angelo Scarano)
4) Lítý boj s časem aneb „time management“ (Roman Čiviš)
5) Židovské tance (Komunita Blahoslavenství)
6) Těžkosti v manželství (PhDr. Josef Zeman)
7) Drogy a organizovaný zločin (pplk. Jiří Komorous)

Sobotní konferenční program bývá nejvíce navštěvovaný, protože mnozí přijíždějí prožít na konferenci volný víkend. Dopolední program bude naplněn přednáškou Archimandrity Gajeka „…i vy máte jeden druhému nohy umývat.“ (Jn 13,14 a mší svatou, kterou bude sloužit P. Tomáš Holub. Odpolední program zahájí divadlo Kolovrátek a program dětí z dětské konference, na který naváže Kateřina Lachmanová svojí přednáškou „Úskalí služby“ a pásmem svědectví o povolání ke službě. Sobota vyvrcholí večerní modlitbou za účastníky konference. Konference bude zakončena nedělní přednáškou P. Michaela Slavíka „Horlivost pro Hospodina“ a mší svatou, kterou bude sloužit P. Michael Špilar.

Veškeré informace o konferenci najdete na http://konference.cho.cz, kde visí podrobný program i nabídka ubytování a stravování a samozřejmě také elektronická přihláška on-line. Pro neznalé internetu je k dispozici telefonická linka 777087736 (mezi 16. a 18. hodinou). Pro ty, kteří se nestihnou přihlásit, ale pak se spontánně rozhodnou přijet, bude k dispozici pořadatelská služba před hlavní bránou brněnského výstaviště.

***

Zveřejněno na základě dohody o mediální spolupráci mezi www.vira.cz a Výborem pro pořádání Katolické charismatické konference 2007 v Brně.


Zveřejněno v rámci mediální spolupráce s KCHK Brno.

Katolická charismatická konference Brno

- Web Katolické charismatické konference v Brně - včetně přihlášky
- Jak se mi opět nechce na konferenci... (fejeton)

- Fotogalerie
Fotogalerie (i z některých uplynulých konferencí)

zveřejněno v rámci mediální spolupráce

21.8.1968 Komunismus = ´bratrství´s kulometem u hlavy

(19.8.2018) 21.8.1968 vtrhly komunistické armády do tehdejšího Československa... Komunistické ideje mohou být líbivé a...

Modlitba v době sucha

(14.8.2018) Já přec vím, že Hospodin je velký, náš Pán je nade všechny bohy. Všechno, co Hospodin chce, to...

CampFest oslávil dvadsať rokov. Jeho účastníci sa tentokrát modlili za „premenu“

CampFest oslávil dvadsať rokov. Jeho účastníci sa tentokrát  modlili za „premenu“
(13.8.2018) Kráľova Lehota: Vyše šesť a pol tisíc mladých kresťanov z rôznych cirkví a denominácií sa na tri dni...

Festival UNITED představuje klubovou a dětskou scénu

Festival UNITED představuje klubovou a dětskou scénu
(3.8.2018) Organizátoři festivalu UNITED představují dvě speciální scény. Klubová scéna je novinkou letošního...

CAMPFEST FESTIVAL UŽ TENTO VÍKEND

CAMPFEST FESTIVAL UŽ TENTO VÍKEND
(2.8.2018) Po roku čakania je to tu. CampFest Open Air Music Festival sa už tento štvrtok začne na Ranči Kráľova Lehota a...

Nové tváře i staří známí na CampFestu 2018

(23.7.2018) Väčšina zahraničných účinkujúcich už na CampFeste vystupovala v priebehu predchádzajúcich rokov. Svoju...

OHLÉDNUTÍ ZA KCHK 2018

(23.7.2018) V neděli 15. července se v pavilonu F brněnského výstaviště uzavřel další ročník katolické charismatické...

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17.7.2018) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Katolická charismatická konference 2018

(4.7.2018) Začátek prázdnin je v Brně již neodmyslitelně spojen se začátkem katolické charismatické konference, která...

Kurzy Alfa - kurzy o křesťanství ve vašem okolí
Chcete se dozvědět více o křesťanství? Navštivte kurzy Alfa ve vašem okolí.