Neboj se, neklesej na mysli. (Iz 7,4) - Biblický citát na dnešní den

Rejstřík věcný

Vyhledávání podle kombinace klíčových slov

vira.cz

 • 1998 - 2008: 10 let webu vira.cz, aneb Zkusili jsme to a šlo to... (článek) - "Před deseti lety většina lidí na světě neměla mobil. Neměla ani počítač a v životě neviděla webovou stránku." Tato slova pronesl letos v květnu (2008) Steve Ballmer, šéf softwarové firmy Microsoft, při své přednášce v Praze. Před deseti lety - v roce 1998 opravdu převážná část služební i osobní komunikace probíhala pomocí papírových dopisů, pevných telefonů a faxů.
 • Díky za poruchu počítače! Aneb vše napomáhá k dobrému těm, kteří milují Boha (Řím 8,28-30). (článek) - Milí čtenáři, včera došlo na rozesílacím počítači (serveru) našeho providera k chybě, kvůli které všichni odběratelé denních e-mailových biblických citátů dostali opakovaně ten samý biblický citát "Proč se trápíš ve svém srdci? (1 Sam1,8)". Za chybu jsme se Vám ve včerejším článku omluvili . Někteří z vás nám pak poslali jako zpětnou vazbu zajímavé a povzbudivé e-maily, ze kterých Vám některé níže přinášíme.
 • Totalita na webu vira.cz nebo svoboda názoru? (otázky a odpovědi) - Dobrý den, měl bych k vám takový dotaz, který se mi pokaždé vkrádá na mysl, kdykoliv narazím na jakoukoliv internetovou stránku, týkající se víry. Na žádné z těchto stránek, včetně té vaší není nikdy umožněno vašim čtenářům se vyjádřit veřejně k tomu, co je na stránkách uvedeno. Jinými slovy, nikdy nejsou přítomny diskuse. Pokud chce člověk dostat jakýkoliv svůj názor na stránky víry, vždy musí projít (…)
 • Víra.cz v novém hávu (článek) - V pátek 7.10.2016 v noci byla spuštěna nová grafická verze portálu Vira.cz.
 • Web vira.cz i pro mobilní zařízení (článek) - Vyvinuli jsme mobilní verzi webu víra.cz:  m.Vira.cz , kterou spouštíme 18. 10. 2013
 • Každý den biblický citát v angličtině e-mailem (článek) - Učíte se anglicky? Rádi byste dostávali každý den krátkou větu pro povzbuzení či inspiraci? Nabízíme novou službu: Biblický citát v angličtině na každý den. Můžete jej dostávat formou e-mailu či sms-e-mailu. Try it. :-)
 • Mohu to jen vřele doporučit: Biblický citát na každý den mailem či do mobilu (článek) - Chci Vám touto cestou velmi poděkovat za umožnění služby rozesílání biblických citátů na každý den z vašeho webu www.vira.cz. Než jsem si tuto službu zavedla, nějak se mi nedostávalo času na rozjímání Písma sv. a ani se mi, popravdě, nechtělo hledat, který z veršů by se zrovna hodil. Mnohdy bylo příčinou také množství času stráveného právě u počítače kvůli jiným záležitostem. Dnes, díky Vám, mohu říci úplný opak...
 • Stali jsme se terčem útoku (článek) - Milí čtenáři, ne každý našim stránkám pochopitelně přeje. Stali jsme se nyní opakovaně terčem útoku hackerů, kteří přesměrovali naši vánoční stránku na pornostránky. Není to tedy vánoční překvapení naší redakce, ale zásah zvenčí. Na jejich zprovoznění a zabezpečení nyní pracujeme... Život přináší různá nemilá překvanení. Ničím se ale nesmíme nechat vyvést z míry. Bůh žehnej Vám všem, a i těm, kteří toto mají potřebu dělat... "Nechť vánoční svátky naplní srdce všech pokojem a mírem!" (Benedikt XVI.)
 • Víra.cz na Twitteru @wwwViraCz (aktualita) - 21.9.2013 vstoupil web vira.cz na socílní síť Twitter. Profil naleznete na adrese: twitter.com/wwwViraCz .
 • Vybíráme z Vašich e-mailů... (aktualita) - Napsali jste nám a my odpovídáme...
 • Boží slovo na mobilu (článek) - Po zkušebním období, ve kterém jsme vychytávali technické a jiné nedostatky, jsme dnes spustili novou službu na českém internetu: Bible SMS ( www.vira.cz/sms ). Jde o každodenní zasílání krátkého biblického citátu na mobilní telefon. Text se vejde do jedné krátké textové zprávy (SMS) a je vybírán z biblickch čtení na příslušný den.
 • Graf návštěvnosti vira.cz 1998-2008 (článek)
 • Navrcholu.cz 2005 - sekce náboženství a církve (článek) - WWW.VIRA.CZ - web, který se snaží poskytovat srozumitelnou formou abecedu víry na českém internetu se jako každý rok (od r. 1998) opět stal nevíce vyhledávaným náboženským webem roku. Žebříček návštěvnosti je převzat w www.navrcholu.cz, resp. http://navrcholu.cz/Zebricek/Instituce-urady/Nabozenstvi-cirkve/2005/12/ ...
 • Nechte se doprovázet Biblí (skoro) všude, objednejte si denní kratičký biblický citát - mailem, nebo sms. Zdarma. (článek) - Bible obsahuje něco, co stále znovu a znovu oslovuje lidi všech dob, národností a jazyků. Křesťané věří, že není jen jednou z mnoha knih, jakých jsou na pultech knihkupectví tisíce, ale že je knihou zcela jedinečnou, protože obsahuje poselství od samotného Boha. Věří, že skrze Bibli Bůh promlouvá do konkrétních situací v životě jednotlivých lidí.
 • Nový křesťanský web pro děti (článek) - Na adrese www.deti.vira.cz funguje nová sekce webu vira.cz, kde jsou k dispozici dětské stránky, obsahující omalovánky, rébusy, kalendáře a různé tvořivé nápady (např. výroba svíček, šablony k malování na sklo aj.). Dále i Bibli pro děti a obrázkové příběhy s omalovánkami ke každé liturgické době. Materiály jsou volně ke stažení a jejich nabídka je postupně rozšiřována.
 • Odebírejte automaticky novinky z našich webů (článek) - Mnoho webů, které mění pravidelně svůj obsah, nabízí zároveň tzv. RSS kanál (též RSS zdroj, RSS feed, RSS channel). Tato technologie umožňuje uživatelům Internetu se přihlásit k odběru novinek z různých webů, aniž by je museli všechny každý den navštěvovat a zjišťovat, co je nového. Také na našich webech Víra.cz a Pastorace.cz provozujeme tuto službu, kterou můžete využívat zdarma.
 • Odkazujte na tento web (otázky a odpovědi) - Chtěl bych na tyto stránky odkazovat z našich farních stránek. Jak to mám provést?
 • Otázky a odpovědi na webu vira.cz - jak tento systém funguje? (otázky a odpovědi) - Popis
 • Počítač se dnes pobláznil (článek) - Vážení čtenáři našeho webu www.vira.cz, Vy - kteří odebíráte e-maily odesílané z našeho serveru, jste dnes omylem dostali mnohokrát ten samý biblický e-mail, popřípadě sms-email na svůj mobilní telefon. Za tuto nepříjemnost se Vám omlouváme. Došlo k chybě na odesílacím serveru našeho providera. Na situaci by bylo s trochou fantazie možno pohlížet i tak, že dnešní biblický citát - opakovaně zasílaný - by mohl být výzvou pro každého z nás - do naší konkrétní životní situace: "Proč se trápíš ve svém srdci? (1 Sam1,8)" :-) Ještě jednou se Vám omlouvá a vše dobré přeje redakce webu www.vira.cz
 • Spouštíme nový modul: on-line rozhovory (článek) - S potěšením Vám sdělujeme, že 29. října 2003 spouštíme další nový modul "Rozhovory on-line" ( www.vira.cz/rozhovory ), který bude umožňovat on line rozhovory s různými osobnostmi na různá témata. Systém funguje jako řada obdobných modulů na internetu: otázky můžete zadávat i před započetím avizovaného rozhovoru. Během on-line rozhovoru pak můžete aktuálně reagovat a komunikovat s naším hostem. Všechny rozhovory jsou po ukončení dostupné v archivu. Datum rozhovoru vždy vyhlásíme s dostatečným předstihem zde, a v našich informačních mailech . Nový modul svými rozhovory otevřou P. Aleš Opatrný (ve středu 29.10. v 16:00) a Dr. Jiří Grygar (v pondělí 3.11. v 16:00).
 • Spustili jsme nový systém rozesílání emailů (článek) - Součástí služby www.vira.cz je pravidelné rozesílání tzv. mailinglistů (hromadných mailů) všem zájemcům. Na několik tisíc emailových adres tak pravidelně zasíláme nedělní biblické texty s komentáři; téma týdne; informace o aktualitách na našem webu a nyní nově i krátkou větu z biblických čtení na příslušný den (v rozsahu do 160 znaků, kterou lze nechat zasílat i jako SMS na mobilní telefon).
 • Spuštěn nový systém modulu Otázky a odpovědi (článek) - S radostí vám sdělujeme, že se nám podařilo opět postoupit o krok kupředu v inovaci stránek www.vira.cz . Dnes - 2.5.2013 jsme spustili nový systém modulu Otázky a odpovědi.  Jedná se o zrenovování zastaralého a nevyhovujícího redakčního systému "Otázky a Odpovědi". Redakční systém této sekce prošel kompletní přestavbou a byl implementován do moderního redakčního systému Víra.cz.
 • Vira.cz je na Facebooku (článek) - Na Facebooku můžete najít nově i stránku Vira.cz. Od konce října 2010 mohou být uživatelé této populární sociální sítě informováni o aktualitách na webu Vira.cz. Stačí jen přidat Vira.cz mezi své oblíbené stránky.
 • Vira.cz je stále nejsledovanější český náboženský web (článek) - Web "Víra na internetu - www.vira.cz", který provozuje Arcibiskupství pražské, je od svého vzniku stále nejnavštěvovanějším křesťanským webem v českém jazyce. Web byl spuštěn o letnicích 1998 a během krátké doby si vysloužil pojmenování "Abeceda víry na internetu" kvůli ucelenosti a přehlednosti nabízených informací a služeb. Web je primárně určen široké veřejnosti a má zprostředkovávat informace o víře a životě z víry.
 • Víra.cz nově: Rozšíření služeb pro webmastery (aktualita) - Chcete si na svých stránkách nechat automaticky načítat třeba Biblický citát? Na žádost našich uživatelů jsme nově zprovoznili možnost stahování našich textů pomocí javascriptu. Můžete si tak na svých stránkách zobrazovat Biblický citát, Téma týdne či Liturgické čtení na každý den.
 • Vítejte na nové Víře! (článek) - (Aktualizováno.) V pátek 11.2.2011 byla spuštěna nová verze portálu Vira.cz. Předchozí verze byla v provozu již od roku 2001. Nový web přichází s živější grafikou a s několika praktickými novinkami.
 • Výsledky průzkumu hodnocení Vira.cz (článek) - Přinášíme vám výsledky našeho prázdninového průzkumu. Na přelomu července a srpna jsme pomocí dotazníku zjišťovali, jak návštěvníci webu Vira.cz tyto stránky hodnotí. Během 3 týdnů se podařilo nashromáždit 470 odpovědí, které jsme pečlivě zpracovali a nyní vám předkládáme jejich souhrn.
 • Zobrazujte si na svých stránkách téma týdne (článek) - Křesťanský internetový portál www.vira.cz zobrazuje na svých stránkách pravidelně aktualizované krátké zamyšlení Téma týdne. Tento text se také zasílá zdarma každý týden registrovaným uživatelům do e-mailových schránek. Text je inspirován úryvkem z evangelia, který se čte aktuální neděli při katolických bohoslužbách. Na základě podnětů návštěvníků našich stránek jsme zprovoznili veřejnou službu Zobrazení tématu týdne , které je technicky velmi jednoduše proveditelné.
 • Zobrazujte si na vašich stránkách denní biblický citát (článek) - Křesťanský internetový portál www.vira.cz zasílá zdarma každý den registrovaným uživatelům do e-mailových schránek, případně na mobilní telefon, krátký citát z bible, který je vybírán z liturgických čtení. Zároveň se citát zobrazuje na titulní stránce tohoto webu. Na základě podnětů návštěvníků našich stránek jsme zprovoznili službu Zobrazení biblického citátu na jiných www stránkách , které je technicky velmi jednoduše proveditelné.

zveřejněno v rámci mediální spolupráce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce
(17.7.2018) 20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.

Katolická charismatická konference 2018

(4.7.2018) Začátek prázdnin je v Brně již neodmyslitelně spojen se začátkem katolické charismatické konference, která...

Cyril a Metoděj

(3.7.2018) Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším...

Tip na léto

Tip na léto
(29.6.2018) Doporučujeme nové, skvělé, vtipné a hluboké divadlo jednoho herce, který za vámi přijede kamkoliv (anebo vy...

27. 6. Den památky obětí komunistického režimu

27. 6. Den památky obětí komunistického režimu
(26.6.2018) 27. června 1950 byla komunisty popravena Milada Horáková (o několik měsíců před ní byl komunisty ubit k...

Prázdninové vydání časopisu IN!

Prázdninové vydání časopisu IN!
(25.6.2018) Nové vydání časopisu pro dívky je na světě.

Tomáš More (22.6.)

Tomáš More (22.6.)
(21.6.2018) Filozof, humorista, mučedník... Popraven králem Jindřichem VII. Patron politiků a vládců.

Josef Kemr - výročí narození skvělého herce

(19.6.2018) Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.

Den otců

(15.6.2018) Den otců se mnoha zemích slaví třetí neděli v červnu. Jinde se slaví na svátek svatého Josefa (19.3.)

Kurzy Alfa - kurzy o křesťanství ve vašem okolí
Chcete se dozvědět více o křesťanství? Navštivte kurzy Alfa ve vašem okolí.