Jděte i vy na mou vinici! (Mt 20,7) - Biblický citát na dnešní den

Rejstřík věcný

Vyhledávání podle kombinace klíčových slov

Duka Dominik

 • Adoptujme si politika! (aktualita) - V pravidelné sobotní Glose na Radiožurnálu kardinál Duka upozorňuje na zajímavou křesťanskou iniciativu: adopce politiků.
 • Jiří Grygar a Dominik Duka na ČT2 - 1.1.2014 16:20 (aktualita) - Astronom Jiří Grygar v exkluzivním rozhovoru s kardinálem Dominikem Dukou nad otázkami vědy a víry, o jejich propojení v minulosti i budoucnosti a kráse dalších společných světů. Režie J. Strach.
 • Kardinál Duka děkuje všem, kdo pomáhají při povodních (aktualita) - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP děkuje všem dobrovolníkům, kteří nabídli svou pomoc a v postižených místech se podílejí na odklízení škod, které napáchala povodeň. Stejně tak je pražský arcibiskup vděčný lidem, kteří přispívají finanční částkou na konto Charity Česká republika.
 • Kardinál Duka na pietní vzpomínce na vypálení Lidic (aktualita) - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP se 15. června 2013 od 10.00 hodin zúčastní pietního aktu k 71. výročí vypálení obce Lidice. S projevem by měl vystoupit prezident Miloš Zeman. Bezprostředně poté proběhne u muzea již 7. ročník přehlídky dětských pěveckých sborů \"Světlo za Lidice\".
 • Kardinál Duka o postoji katolické církve k evoluci a o stvoření (aktualita) - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP vystoupí 16. května 2012 v 10.30 hodin se svým příspěvkem na konferenci \"Evoluce versus stvoření\" pořádané Katedrou teorie kultury FF UK v prostorách Celetné 20. Konference, na níž vystoupí také profesoři Flegr, Zrzavý či Komárek, začíná v 9.00 hodin.
 • Kardinál Duka podepsal memorandum o rozvoji venkova (aktualita) - V Arcibiskupském paláci bylo v sobotu 18. května 2013 podepsáno memorandum \"Venkov jako místo sociálního smíru a duchovního rozvoje\". Jeho cílem je pomoci zapojit občany venkova do rozvojových aktivit a podpořit možnosti podílet se na úspěšné realizaci partnerských projektů.
 • Kardinál Duka požehná nový hasičský automobil (aktualita) - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP požehná 26. června 2013 v 16.30 hodin u pražských Nových mlýnů nový hasičský automobil Jednotky Sboru dobrovolných hasičů Městské části Praha 1.
 • Kardinál Duka předá ocenění fair play Tomáši Slovákovi (aktualita) - Ve čtvrtek 2. května 2013 předá v prostorách pražského arcibiskupství kardinál Dominik Duka OP ocenění České biskupské konference hokejistovi mistrovského týmu HC Škoda Plzeň Tomáši Slovákovi za jeho fair play chování ve finále hokejové extraligy.
 • Kardinál Duka představí knižní vydání svých rozhlasových Glos (aktualita) - U příležitosti životního jubilea pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky vychází v nakladatelství Radioservis knižní vydání jeho rozhlasových úvah. Kniha s názvem \"Glosy Dominika Duka 2012\" bude představena 6. května 2013 v 16.30 hodin ve foyer Českého rozhlasu (Vinohradská 12).
 • Kardinál Duka se setká s prezidentem Gauckem (aktualita) - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP se dnes 5. května 2014 odpoledne setká s prezidentem Spolkové republiky Německo Joachimem Gauckem. Spolu s ním a představiteli Ekumenické rady církví v ČR navštíví baziliku sv. Petra a Pavla a Vyšehradský hřbitov.
 • Kardinál Duka spolu s prezidentem Zemanem navštíví dva hospice (aktualita) - Pražský arcibiskup Dominik Duka OP navštíví 16. července 2013 s prezidentem Milošem Zemanem hospic v Červeném Kostelci a unikátní zdravotnické zařízení pro lidi s roztroušenou sklerózou v Žírči u Dvora Králové nad Labem. Rozvoj církevních zdravotnických zařízení a hospiců je jejich společným zájmem.
 • Kardinál Duka v centru pomoci obětem povodní (aktualita) - Kardinál Dominik Duka OP navštívil 3. června 2013 Arcidiecézní charitu Praha, kde arcidiecéze organizuje pomoc pro lidi postižené povodněmi. Na sbírkové konto Charity poukázal za pražské arcibiskupství 500.000 korun a arcidiecézní charita ze svých zdrojů přidala dalších půl milionu korun.
 • Kardinál Duka zve na Noc kostelů (aktualita) - V pátek 24. května 2013 se již počtvrté v rámci Noci kostelů otevřou chrámy a modlitebny v celé České republice. Jednotlivé farnosti, sbory či řády přivítají večer v otevřených kostelech návštěvníky bohatým programem. Na Noc kostelů zve srdečně také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.
 • Mladí mají větší hodnotu než miliardy z restitucí (aktualita) - Žďár nad Sázavou 2012/ Až deset tisíc lidí se v sobotu 18. srpna sešlo na Pouti rodin ve Žďáře. Pouť byla součástí křesťanského Celostátního setkání mládeže, které vyvrcholilo v neděli dopoledne mší s arcibiskupem Janem Graubnerem. V předchozích dnech navštívil setkání také kardinál Dominik Duka, aby mladé podpořil v jejich víře. Zároveň upozornil na nevyčíslitelnou hodnotu mladých v kontrastu s církevními restitucemi.
 • Pascha Ježíše Krista (Dominik Duka) (aktualita) - Velikonoce, které slavíme po prvním jarním úplňku, mají svou předbiblickou historii jako svátek pastýřů, kteří obětovali mládě ze svého stáda pro ochranu a zabezpečení celé nové populace. Pesachový beránek je chápán jako předobraz ukřižovaného Krista a vysvobození Izraele z Egypta jako předobraz vysvobození z moci hříchu.
 • Podejme ruku Japonsku! (aktualita) - Ve středu 13. dubna 2011 v 19.30 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Praze-Dejvicích (Kolejní 4) koná koncert nazvaný „Podejme ruku“ ve prospěch zemětřesením a následnou vlnou tsunami postiženého Japonska. Vystoupí smíšený pěvecký sbor Gaudium a dětský pěvecký sbor Radost-Praha.
 • Poslední rozhovor arcibiskupa Duky s prezidentem Havlem na ČT (aktualita) - Pražský arcibiskup Dominik Duka se s prezidentem Václavem Havlem setkal naposledy 11. listopadu 2011 v Arcibiskupském paláci při natáčení rozhovoru pro Českou televizi. Společné zamyšlení přátel a spoluvězňů zařadí ČT do vysílání mimořádně již v den pohřbu Václava Havla, tedy v pátek 23. prosince.
 • Prohlášení arcibiskupa Duky k úmrtí Václava Havla (aktualita) - ... Věřím, že teď přišel k němu na závěr adventu Ten, o kterém jsme spolu tolik hovořili. Platí slova našeho posledního setkání: „Není mi dobře, ale my víme, že On JE.“ … Díky, Václave! A já vím, že mu přišel v ústrety. ...
 • Předseda ČBK Dominik Duka k volbám (aktualita) - Přinášíme stanovisko předsedy České biskupské konference kardinála Dominika Duky k nadcházejícím parlamentním volbám. Text zveřejňujeme v plném znění.
 • Velikonoce jsou tak trochu divné svátky (Dominik Duka) (aktualita) - Fotofilm s komentářem
 • Vracíme se pod rudé prapory se srpem a kladivem (aktualita) - "... vracíme se pod rudé prapory se srpem a kladivem! (Dominik Duka)" ?! (odkaz na lidovky.cz)
 • Vysokoškoláci opět na Velehradě (článek) - Na přelomu dubna a května bude patřit Velehrad u Uherského Hradiště studentům. Právě pro ně se zde bude konat osmý Studentský Velehrad. Setkání, jehož tradice sahá do roku 1990, pořádá Vysokoškolské katolické hnutí. Letošní ročník bude provázet téma „Identita – jít a nezabloudit“. Pořady, přednášky a besedy budou řešit otázky identity mladých ve vztahu k Bohu, k církvi, v mezilidských a partnerských vztazích.
 • Ivan Lendl navštívil pražské arcibiskupství (aktualita) - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP přijal v Arcibiskupském paláci v neděli 28. dubna 2013 tenistu a sběratele plakátů Alfonse Muchy Ivana Lendla. Ten přišel spolu se svým týmem poděkovat kardinálu Dukovi za to, že 9. dubna zahájil výstavu v Obecním domě.
 • Kardinál Dominik Duka obdržel Řád bílého lva (aktualita) - Prezident České republiky Miloš Zeman ocenil nejvyšším státním vyznamenáním, Řádem bílého lva I. třídy, pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duku OP. Kardinál převzal ocenění během slavnostního ceremoniálu 28. října 2016 ve Vladislavském sále.
 • Kardinál Duka hovořil s vládní zmocněnkyní o situaci Romů (aktualita) - Kardinál Dominik Duka OP se dne 17. července 2013 setkal se zmocněnkyní vlády pro lidská práva Monikou Šimůnkovou. Mluvili spolu o napjaté situaci v lokalitách obývaných Romy. Kardinál Duka vládní zmocněnkyni ujistil, že církev si je situace vědoma a přidává v problémových lokalitách ruku k dílu.
 • Kardinál Duka podepsal dohodu s Úřadem práce (aktualita) - Až stovky dlouhodobě nezaměstnaných by mohly na základě Deklarace o spolupráci mezi Úřadem práce a Českou biskupskou konferencí získat novou práci. Dokument na pražském arcibiskupství podepsali 8. dubna 2014 kardinál Dominik Duka OP a generální ředitelka Úřadu práce Marie Bílková.
 • Kardinál Duka požehná motorkářům (aktualita) - V sobotu 10. května 2014 pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP požehná ve 12.30 hodin před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v obci Keblov v okrese Benešov řidičům motocyklů, kterých se na této tradiční akci očekává až 300.
 • Kardinál Duka uctí hrdiny výsadku Silver A (aktualita) - Obec Senice u Poděbrad zve na vzpomínkovou akci k 70. výročí působení paraskupiny Silver A v okupované vlasti. Oslav se 16. června 2012 zúčastní také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP, který při pietním aktu od 10.45 hodin požehná před budovou Obecního úřadu nový památník.
 • Modlitba za národ 16.-24.10.2013 (aktualita) - Po devět dnů od 16. do 24. října 2013 budou probíhat modlitby za osud národa. První den modliteb, které se budou odehrávat pod záštitou kardinála Dominika Duky OP, bude zahájen ve Svatováclavské kapli svatovítské katedrály 16. října mší svatou od 15.45 hodin. Kdo se nemůže dostavit osobně, může se připojit "na dálku".
 • Oslava sv. Anežky v pražské katedrále v sobotu 15.11.2014 (aktualita) - V sobotu 15. listopadu 2014 se od 10.30 hodin v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha uskuteční mše svatá, během níž budeme děkovat za 25 let svobody.
 • Prosme spolu za náš národ (článek) - Dnes, ve čtvrtek 27. 9. 2012 od 19h do 20h - v předvečer svátku sv. Václava - se chceme spojit v modlitbě za náš národ . V tuto určenou hodinu nás k modlitbě pozve i vyzvánění kostelních zvonů. Jako inspiraci nabízíme soubor témat a přímluv týkající se situace v naší zemi.
 • Přehled míst, kde se konají pietní modlitby ke stému výročí První světové války (aktualita) - Na mnoha místech naší země si připomínáme smutné události První světové války . Proto se mnozí lidé rozhodli uspořádat u památníčků či v kostelích modlitby za padlé i za postižené tímto konfliktem. Připojit se k modlitbám či vzpomínce může každý. Přinášíme vám zde tedy seznam většiny místních akcí pořádaných při této příležitosti.
 • Svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi (aktualita) - Letos již pojedenácté se 28. září 2013 ve Staré Boleslavi koná Národní svatováclavská pouť. Poutní bohoslužbu bude od 10.00 hodin na Mariánském náměstí ve Staré Boleslavi sloužit pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP. Oslavy se uskuteční také v Praze a na Budči.
 • Václave, díky! (článek) - Krátký výběr ze slov o Václavovi Havlovi a několik fotografií z loučení s prezidentem v prosincové Praze 2011...
 • Ve čtvrtek večer se rozezní kostelní zvony (článek) - Ve čtvrtek večer 27.9.2012 se rozezní mnohé kostelní zvony. Proč? V předvečer státního svátku a zároveň slavnosti svatého Václava nás vybízejí ke společné modlitbě za náš národ.
 • Novoroční pozdrav 2016 (aktualita) - Dominika Duky
 • ´Bezďáci´ a ´houmlesáci´- co s nimi? (článek) - Někdo bezdomovce považuje za hrozbu a nebezpečí. Někdo říká, že jsou přirozenou součástí života společnosti… Pro někoho jsou lidé bez domova jen obtížní ´bezďáci´ a ´houmlesáci´. Pro někoho jsou lidé bez domova stále lidmi... Jak se k nim stavět?
 • 13. komnata Dominika Duky na ČT (aktualita) - Pražskému arcibiskupovi kdysi komunistický režim zavřel tatínka. On sám byl později vězněn v Plzni na Borech, mj. společně s Václavem Havlem.
 • Buďte kreativní, buďte pro život (aktualita) - Národní pochod pro život, v letošním roce již 16. v pořadí, proběhne v sobotu 2. dubna v Praze.
 • Cyklus velikonočních videí Arcibiskupství pražského (aktualita) - Arcibiskupství pražské vypracovalo k letošním Velikonocům cyklus populárně naučných duchovních zamyšlení, ve kterých postupně P. Badal, P. Halík a kardinál Dominik Duka zamyslí nad určitým tématem, spojeným s Velikonocemi.
 • Dominik Duka k volbám (aktualita) - Stanovisko předsedy České biskupské konference kardinála Dominika Duky k nadcházejícím parlamentním volbám. (odkaz na domunikduka.cz)
 • Dominik Duka novým pražským arcibiskupem (článek) - Papež Benedikt XVI. jmenoval arcibiskupem pražským Mons. Dominika Duku, OP, dosavadního biskupa královéhradeckého. Jmenování bylo dnes (13.2.2010) oznámeno ve Vatikánu.
 • Jaký vzor nabízíme mladým lidem dnes? Rytíře nebo švindlíře? (článek) - Svatý Václav je postavou, která provází České dějiny více než tisíc let, což je dlouhá doba. Jak se ale na něj dívat dnes, v souvislostech dnešní doby? Zkusme přijmout výzvy, které nám i přes prostor tisíci let dává.
 • Kardinál Duka hostem Křesťanského magazínu (aktualita) - Křesťanský magazín
 • Kardinál Duka oceňuje projekt Paměť národa (aktualita) - Ve středu 12. prosince 2012 bylo v rámci slavnostního večera v Národním divadle oceněno osm osobností, které se postavily totalitnímu režimu. Večera se zúčastnil také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP, který ve své řeči připomněl, že na nebezpečí komunismu nelze zapomínat.
 • Kardinál Duka položí květiny k pomníku Jana Palacha v Římě (aktualita) - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP položí 18. března 2013 květiny k pomníku Jana Palacha na římském náměstí Piazza Jan Palach. Rovněž se pokloní u hrobu kardinála Josefa Berana, který je jako jediný Čech pohřben po boku papežů v kryptách chrámu sv. Petra.
 • Kardinál Duka převzal Řád čestné legie (aktualita) - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP převzal 19. září 2012 z rukou velvyslance Francie v České republice Pierra Lévyho insignie rytíře Řádu čestné legie. Slavnostní předání se uskutečnilo v Buquoyském paláci, sídle Francouzského velvyslanectví v Praze.
 • Kardinál Duka přijal předsedu Německého spolkového sněmu (aktualita) - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP přijal 14. listopadu 2012 v Arcibiskupském paláci předsedu Spolkového sněmu SRN Norberta Lammerta. Pan Lammert si prohlédl katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha a pohovořil s pražským arcibiskupem o životě církve u nás.
 • Kardinál Duka získá čestný doktorát (aktualita) - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP převezme 12. února 2013 ve 14.00 hodin v aule Objektu společné výuky čestný doktorát Univerzity Hradec Králové.
 • Kázání Dominika Duky v den převzetí úřadu arcibiskupa pražského (článek) - Tato katedrála se stala symbolem české státnosti. Je však i vertikálou Pražského hradu a zemí koruny české. Nad katedrálou nikdy nevlál cizí prapor, ani hákový kříž, ani rudá vlajka se srpem a kladivem. I v obsazeném Hradě vždy zůstával ostrov Boží i naší svobody. To jsme my starší prožívali s Otcem kardinálem Františkem Tomáškem a jeho předchůdcem kardinálem Josefem Beranem. Tyto postavy ukazují, že církev není jen vyčleněnou náboženskou institucí nebo nositelkou mravních zásad. Je součástí organismu národa a nese také naději a odvahu k budoucnosti a lásku jako nesobectví. To je to, co národ chrání a stmeluje v těžkých dobách.

zveřejněno v rámci mediální spolupráce

Křesťanský festival UNITED v závěru prázdnin ve Vsetíně

Křesťanský festival UNITED v závěru prázdnin ve Vsetíně
(20.8.2018) Od čtvrtka 23. 8. do soboty 25. 8. 2018

21.8.1968 Komunismus = ´bratrství´s kulometem u hlavy

21.8.1968 Komunismus = ´bratrství´s kulometem u hlavy
(19.8.2018) 21.8.1968 vtrhly komunistické armády do tehdejšího Československa... Komunistické ideje mohou být líbivé a...

Modlitba v době sucha

Modlitba v době sucha
(14.8.2018) Já přec vím, že Hospodin je velký, náš Pán je nade všechny bohy. Všechno, co Hospodin chce, to...

CampFest oslávil dvadsať rokov. Jeho účastníci sa tentokrát modlili za „premenu“

CampFest oslávil dvadsať rokov. Jeho účastníci sa tentokrát modlili za „premenu“
(13.8.2018) Kráľova Lehota: Vyše šesť a pol tisíc mladých kresťanov z rôznych cirkví a denominácií sa na tri dni...

Festival UNITED představuje klubovou a dětskou scénu

Festival UNITED představuje klubovou a dětskou scénu
(3.8.2018) Organizátoři festivalu UNITED představují dvě speciální scény. Klubová scéna je novinkou letošního...

Kurzy Alfa - kurzy o křesťanství ve vašem okolí
Chcete se dozvědět více o křesťanství? Navštivte kurzy Alfa ve vašem okolí.