Hle, váš Bůh! (Iz 40,9) - Biblický citát na dnešní den

Rejstřík jmenný

Jas

 • Církevní obřad dvou nepokřtěných (otázky a odpovědi) - Chtěla bych vědět, zda je možné, aby dva nepokřtění měli církevní obřad. (…)
 • Církevní sňatek - nemanželské dítě (otázky a odpovědi) - Jsme oba katolíci a chceme se vzít v kostele. Můj partner má z předch ozího vztahu nemanželské dítě. Můžeme uzavřít církevní sňatek? (…)
 • Církevní sňatek po rozvodu manželství uzavřeného na úřadě (otázky a odpovědi) - Dobrý den.  Chtěla bych se zeptat, zda je možné uzavřít církevní sňatek po rozvodu obou partnerů.  Přítel i já jsme rozvedeni, oba jsme uzavírali manželství velmi mladí a oba jsme měli civilní obřad. Rádi bychom nyní uzavřeli manželství a z důvodu stvrzení našeho rozhodnutí a víry bychom rádi uzavřeli církevní sňatek.  Bylo by to možné? Oba jsme pokřtěni.  Děkuji (…)
 • Církevní sňatek s rozvedeným nevěřícím (otázky a odpovědi) - Dobrý den, chtěla bych se zeptat, za jakých podmínek (zda vůbec) je možné uzavřít církevní sňatek mezi praktikující katoličkou a rozvedeným nepokřťěným nevěřícím. Přítel v minulosti uzavřel civilní sňatek také s nevěřící paní. Nyní je rozveden. Moc děkuji za odpověď. Hezký den (…)
 • Co musím podstoupit, abych si ji mohl vzít? (otázky a odpovědi) - Dobrý den.  Chtěl bych se optat na pár informací, hodících se mi do života.  Setkal jsem se s partnerkou, která je věřící katolička. Je možnost si jako nevěřící člověk vzít věřící katoličku? A co bych musel podstoupit, když bych si ji chtěl vzít?  (…)
 • Co může být důvodem neplatnosti církevního sňatku? (otázky a odpovědi) - Dobrý den. Jaké jsou důvody neplatnosti církevního sňatku? Může být zatajená předmanželská nevěra důvodem k zneplatnění manželství?  Děkuji za odpověď. (…)
 • Dva různého vyznání se chtějí vzít (otázky a odpovědi) - P otřebuji zodpovědět pár dotazů.  Jsou dva lidé, muž evangelík, žena nepokřtěná, ale věřící, chtějí se vzít, svatba v kostele. Může být dodatečně pokřtěná, popř. jak to probíhá atd. Může té ženě jít za svědka nevěřící člověk?  (…)
 • Chci se nechat pokřtít (otázky a odpovědi) - Chtěla bych se nechat pokřtít. Co je třeba pro to udělat? 
 • Chtěli bychom se vzít i v kostele, ale můj manžel je rozvedený pouze civilně... (otázky a odpovědi) - Když se můj manžel poprvé  ženil, m anželství tehdy uzavřel jak civilní tak církevní.  Z a několik let   se rozvedl.  Rozveden byl pouze u civilního soudu. Následně uzavřel civilní manželství se mnou  a chtěli bychom vstoupit ještě do církevního  (…)
 • Jak se nechat církevně rozvést? (otázky a odpovědi) - Jsem věřící, můj přítel také. Pravidelně chodíme do kostela a rádi bychom uzavřeli církevní sňatek.  Problémem je, že přítel je rozvedený, přesněji, měl církevní svatbu a je civilně rozvedený. Jeho bývalá žena nebyla věřící, nevím, zda to hraje nějakou roli.  Je nějaká možnost, jak bychom mohli mít svatbu v kostele? Tedy, jak se může přítel nechat rozvést církevně? Jak by to vypadalo,  (…)
 • Jsme rozvedení a chtěli bychom mít svatbu v kostele (otázky a odpovědi) - Já i přítel jsme rozvedení, oba jsme měli civilní sňatek. Chtěli bychom mít svatbu v kostele. (…)
 • Kdo může oddávat v římskokatolickém kostele? (otázky a odpovědi) - Prosím, kdo může oddávat v římskokatolickém kostele? A jak probíhá obřad v případě, že jde o svatbu p artnerů různého vyznání? Děkuji (…)
 • Mám o zásnubách informovat kněze? (otázky a odpovědi) - Na stránkách naší farnosti jsem našel odkaz na manželství a nevím, jak mám chápat níže uvedený text:  "Nezapomínejme také, že je vhodné před svatbou využít možnosti zasnoubení se, které je jakýmsi předstupněm vlastní svátosti manželství."  Mám to chápat tak, že bych o zásnubách měl informovat našeho kněze a požádat o ruku před knězem či v kostele? Máme již domluvenou  (…)
 • Máme jen civilní sňatek - je možná sanace? (otázky a odpovědi) - Jsem nepraktikující katolík a manželka je ateistka. Máme 2 děti. Máme jen civilní sňatek. Lze nějak dosáhnout sanace sňatku, když moje žena je rozvedená (oba manželé nepokřtění) a rovedla se před lety kvůli mně? (…)
 • Můj přítel je rozvedený a není pokřtěný. Můžeme mít svatbu v kostele? (otázky a odpovědi) - Jsem praktikující katolička. Můj přítel je rozvedený a není pokřtěný. Jeho manželka také není pokřtěná, byli sezdáni na úřadě. Jejich manželství má tedy, dle mých informací, před Bohem platnost.  Já jsem pokřtěná a chtěla bych mít církevní sňatek. Je v tomto případě možnost, kdyby se přítel nechal pokřtít  (…)
 • Může uzavřít církevní sňatek bratranec se sestřenicí? (otázky a odpovědi) - Chtěla jsem se zeptat, zda je možné uzavřít církevní sňatek mezi příbuznými.   Dle zákona je možné již uzavřít sňatek mezi bratrancem a sestřenicí.  (…)
 • Nechceme děti vychovávat ve víře (otázky a odpovědi) - S partnerem bychom rádi měli svatbu v kostele, ale v otázce výchovy dětí se shodujeme, že bychom rádi ponechali dětem svobodu rozhodnutí ohledně jejich víry.  Je překážkou pro uzavření katolického sňatku  (…)
 • Oba jsme rozvedení. Můžeme mít svatbu v kostele? (otázky a odpovědi) - Dobrý den.  Já i můj partner jsme rozvedení. S mým prvním mužem jsem měla civilní svatbu, byla jsem tehdy ještě nevěřící. O rozvod jsem požádala já (již jako věřící členka křesťanské, ne katolické, církve) z důvodu dlouholetého alkoholismu.  Můj nynější partner je katolík, též rozvedený, jeho žena mu odešla za jiným mužem. Ačkoli nejsem členkou katolické církve, navštěvujeme  (…)
 • Proč nemít sex před svatbou? (otázky a odpovědi) - Potřebuji radu. Jsem křesťanka a mám přítele, který je nevěřící. Řekla bych, že je to ten, kterého jsem hledala. Nechci s ním ale spát, (…)
 • Rádi bychom obnovili svůj manželský slib před Bohem (otázky a odpovědi) - Dobrý den.  Rádi bychom si s manželem zopakovali manželský slib, tentokrát před pánem Bohem v kostele.  Příští rok, kdy bychom měli oslavit 20. výročí , chceme obnovit náš slib. Je to vůbec možné?  (…)
 • Svatba na úřadě nebo v kostele? (otázky a odpovědi) - Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné mít svatbu v kostele, když jsme byli oddáni na úřadě. Děkuji (…)
 • Svatba v kostele po narození dítěte (otázky a odpovědi) - Dobrý den, chtěla bych se vás tímto zeptat, jestli je možné mít svatbu v kostele (vzhledem k tomu, že s partnerem jsme k Bohu došli teprve nedávno, nejsme ani jeden pokřtěný) i v případě, že se nám již narodila dcera. U obou jde o prvního partnera, to znamená, že nemáme závazky z minulých (respektive žádných) vztahů, jsme oba svobodní. Před několika měsíci se nám změnil život a ráda bych vychovávala (…)
 • Svatba v kostele po rozvodu nepokřtěných exmanželů (otázky a odpovědi) - Dobrý den.  Chtěla bych se zeptat, zda je možné mít druhou svatbu v kostele, pokud jsem již jednu svatbu měla. Já a ani můj exmanžel jsme nebyli pokřtěni a měli jsme svatbu na úřadě. Můj nynější snoubenec pokřtěný je a moc by stál o svatbu v kostele. Je to možné?  (…)
 • Svatba v zahraničí (otázky a odpovědi) - Dobrý den, mám dotaz k uzavření církevního sňatku. Chtěli bychom se s mým snoubencem (já jsem pokřtěna a on ne) vzít. Je vůbec, technicky vzato, možné uzavřít sňatek v zahraničí s tím, že bychom přípravu absolvovali v domácí farnosti v ČR (…)
 • Žijeme v Londýně a chceme se vzít v ČR (otázky a odpovědi) - Zdravím, chci se zeptat. Chceme se se snoubenkou vzít v kostele v České republice, ale žijeme v Londýně. Kde máme uskutečnit přípravu na manželství? Můžeme ji absolvovat zde v Londýně a potom mít obřad v Česku? (…)
 • Žiji v civilně uzavřeném manželství a připravuji se na křest (otázky a odpovědi) - Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila o této situaci:  Ž iji v civilně uzavřeném manželství a připravuji se na křest.  Manžel je nevěřící, není pokřtěn. Pokřtěna budu příští Velikonoce. Budu moci chodit ke svatému přijímání? Může být civilní sňatek církevně zplatněn? Je k tomu podmínkou příprava na svátost manželství, na které je nutná účast obou manželů?  (…)

Vánoce z různých úhlů

Vánoce z různých úhlů
(21.12.2017) Vánoce - informace, koledy, omalovánky, mp3, recepty

Jak obdarovat i někoho opravdu potřebného

(7.12.2017) Každý rok rostou hromady dárků, které nakonec skončí někde v šuplíku. Může to vypadat i jinak....

Adoptuj si politika

(4.12.2017) Modlitební iniciativa, která místo neustálé kritiky a odmítání politiky chce podpořit postoj, který bude...

Svatý Mikuláš (6. 12.)

Svatý Mikuláš (6. 12.)
(3.12.2017) Skutečná historie, legenda a tradice se spojují u oblíbené Mikulášovy osoby v pestrý celkový obraz.

Ježíškova vnoučata

(30.11.2017) Splňte vánoční přání osamělým lidem v domovech pro seniory. Je to na Vás.

Kurzy Alfa - kurzy o křesťanství ve vašem okolí
Chcete se dozvědět více o křesťanství? Navštivte kurzy Alfa ve vašem okolí.