On nesl naše utrpení. (Iz 53,4) - Citát z Bible na každý den

Autorský rejstřík


Jasa

  • Co je spravné a co už ne? (Otázky a odpovědi) Rád bych se zeptal co je dle učení Ježíše Krista ještě správné a co už ne. Například kolik mohu mít peněz, kdy už jsem příliš bohatý? Mohu se bránit útokům, pokud mě někdo napadne, jak je to s přijímáním ran od protivníků? Ještě bych se chtěl zeptat, jestli je možné stát se dokonalým , nebo jsme všichni věčnými nedokonalými hříšníky, kteří potřebují odpuštění. Pokud jsme nedokanýlými, jsme tedy svévolnými (…)
  • Církevní obřad pro nevěřící - jde upravit, zkrátit? (Otázky a odpovědi)
  • Jak dál po svatbě? Život novomanželů v církvi. (Otázky a odpovědi) Dobrý den, plánujeme svatbu a docházíme na  přípravu na faru. I když nejsme pravidelnými návštěvníky bohoslužeb, setkání jsou pro nás velmi oslovující, inspirativní. Přichází nám na mysl spousta otázek. Rádi bychom naplňovali naše budoucí manželství i po jeho  duchovní stránce.  Jak ho žít prakticky s Bohem? 
  • Kde hledat objektivní informace o víře, církvi? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, mám určitý problém se svým přístupem ke katolické víře a doufala jsem, že byste mi mohli pomoci. ... Nemohu o sobě říci, že jsem ateista a na druhou stranu se ani nehlásím k žádné církvi. Věřím, že víra je dar, který mi nebyl dán. Čtu bibli, občas jdu do kostela, ale boží přítomnost necítím a nevnímám, ani v modlitbě. Ráda bych, ale nejde to, nemůžu se přece přinutit věřit. ... Ráda bych (…)
  • Čím je „pozemský život“ tak důležitý, že rozhoduje o „životě věčném“? (Otázky a odpovědi) Jak stárnu, řada věcí mě popuzuje. Někdy i to, co slyším od ambonu nebo ve svém pravověrném okolí. Napadají mě při tom různé (možná trochu sarkastické) věroučné (?) otázky. Několik jich posílám a velmi mě potěší, když se k nim fundovaně vyjádříte (moje vlastní pokusy o odpovědi rozhodně nejsou ortodoxní a vyslovit je nahlas si dovolím jen ve velmi úzkém rodinném kruhu): 1) Čím je „pozemský život“ tak (…)
  • Židé a křesťané (Otázky a odpovědi) Dobrý den, mám dotaz týkající se tématu, které mě velmi trápí a hodně o něm přemýšlím. Je to téma vztahu Křesťanů a Židů. Jako Křesťanka jsem vždy Židy brala jak sobě rovné, jako "starší bratry a sestry ve víře", s kterými sdílím Starý Zákon, kořeny. Vždyť i Ježíš byl Žid. Na druhou stranu, spolu s apoštolem Pavlem mi je líto jejich nepřijetí Ježíše jako Mesiáše. Vzájemný pokojný dialog však považuji (…)
  • Židé jako vyvolený národ? (Otázky a odpovědi) Dobrý den, nejsem křesťan, ale jsem věřící. Proto se zajímám o filozofické a náboženské otázky a občas čtu Bibli. Ve Starém zákonu se mluví také o tom, že Izraelité jsou Bohem vyvolený národ (zjednodušeně řečeno) a mají mezi sebou několik smluv. Znamená to, že ostatní národy, ostatní lidé, mají smůlu?
Kdo se spoléhá na Boha, je jako strom u vody. (Jr 17,5)

Velký pátek

(28. 3. 2024) Velký pátek je připomínkou utrpení a smrti Ježíše Krista na kříži.

Zelený čtvrtek

(27. 3. 2024) Význam a obsah Zeleného čtvrtku. Proč je zelený?

Velikonoční triduum den po dni (papež František)

Velikonoční triduum den po dni (papež František)
(25. 3. 2024) I v současné pandemii je Kristův kříž jako maják a znamení naděje, která neklame. (z webu velikonoce.vira.cz)

Velikonoce - informace, význam

Velikonoce - informace, význam
(24. 3. 2024) Květná neděle, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota; velikonoční vigilie, příběh Velikonoc, mazanec recept

Květná neděle

Květná neděle
(21. 3. 2024) Květná (nebo též Pašijová) neděle je označení pro poslední postní neděli před Velikonocemi. Název svátku je odvozen…